Rozety sufitowe

Rozety sufitowe wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością wśród Klientów naszego sklepu. Te klasyczne rozwiązania na dobre zadomowiły się w kanonach i gustach projektantów, architektów wnętrz oraz zwykłych użytkowników. A to dlatego, że rozety dekoracyjne doskonale ozdabiają nie tylko powierzchnię samego sufitu, ale także całego pomieszczenia. ...

Rozety sufitowe wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością wśród Klientów naszego sklepu. Te klasyczne rozwiązania na dobre zadomowiły się w kanonach i gustach projektantów, architektów wnętrz oraz zwykłych użytkowników. A to dlatego, że rozety dekoracyjne doskonale ozdabiają nie tylko powierzchnię samego sufitu, ale także całego pomieszczenia. Rozety sufitowe stanowią wyrafinowaną wisienkę na torcie całej aranżacji. Co więcej, doskonale sprawdzają się jako oprawa dla oświetlenia – np. żyrandolu. Rozety wyśmienicie radzą sobie ponadto z niedoskonałościami takimi, jak krzywizny sufitowe. Rozety dekoracyjne to bardzo ważna element sztukaterii wewnętrznej, bardzo często wykorzystywany przez projektantów i architektów, nie może go zabraknąć w twoim domu. W Efekciarni.pl znajdziesz rozety sufitowe ornamentalne i gładkie, będące produktem cenionych producentów polskich i zagranicznych. W skład naszej oferty wchodzą wyłącznie wysokiej jakości rozety sufitowe. Wszystkie one wykonane są z tworzyw sztucznych o zróżnicowanych parametrach (potocznie nazywane rozety styropianowe). Do cech wspólnych stosowanych w produkcji materiałów zalicza się odporność na uszkodzenia, możliwość wielokrotnego malowania oraz niezwykle prosty montaż. Rozety sufitowe nie wymagają obróbki mechanicznej, ani gruntowania. Wystarczy odpowiedni klej i gotowe!

W naszej ofercie znajdą Państwo rozety sufitowe różnych rozmiarów od  8cm do prawie metra średnicy, dzięki czemu każdy znajdzie rozetę pasującą do jego potrzeb, jeśli chodzi o materiały, z których są wykonane to tak jak przy reszcie naszej oferty są to:polimery, polistery, duropolimery oraz poliuretany. Dzięki tak szerokiej ofercie rozet sufitowych dekoracyjnych znajdziesz tu coś dla siebie, co pozwoli dokonać trafnego wyboru i kupić komplet potrzebnych elementów listwy sufitowe, podłogowe, ścienne i rozety.

Rozety i sztukateria w dekoracji wnętrz

Projektanci wnętrz prezentują w swojej pracy różne style. Niektórzy stawiają na minimalizm, podczas gdy inni umieszczają w pomieszczeniach ogromne ilości ozdobnych detali, które ostatecznie mają stanowić spójną, estetyczną całość. Wybierając ten drugi styl pracy, projektanci od lat upodobali sobie dodatki, takie jak rozety sufitowe i wszelkiego rodzaju sztukaterię. Rozety potrafią diametralnie wpłynąć na wystrój wnętrza, lub stanowić jedynie jego delikatne uwypuklenie. Wszystko zależy od konkretnego zastosowania i dopasowania.

Projektanci wnętrz i ich gusta

Każdy projektant i architekt ma swój specyficzny gust. Niektórzy projektują wnętrza zgodnie z życzeniem klienta, a inni podejmują się prac, w których mają całkowicie wolną rękę. Ci drudzy przeważnie mają swój oryginalny styl, którego się wiernie trzymają. „Wisienką na torcie”, podczas projektowania wnętrza, dla wielu projektantów jest zastosowanie odpowiednio dobranej sztukaterii. Należą do niej różnego rodzaju drobne detale, które znacząco mogą wpłynąć na odbiór wnętrza. Są to na przykład rozety, które stosowane były od wieków. Niegdyś były rzeźbione w różnego rodzaju twardych materiałach, takich jak kamień. Dzisiaj rozety sufitowe i wszelka sztukateria produkowana jest również z tworzyw sztucznych, co sprawiło, że stała się stosunkowo tania i dostępna dla każdego.

Czy warto stosować sztukaterię

Zastosowanie rozet jest bardzo ciekawym rozwiązaniem, gdyż stosunkowo niewielkim nakładem pracy można uzyskać bardzo efektowne wykończenia. Producenci oferują rozety w różnych stylach, więc można łatwo dopasować odpowiedni rodzaj rozety sufitowej do stylu danego wnętrza. Rozety sufitowe znajdą swoje zastosowanie zarówno w minimalistycznych wnętrzach, w których najlepiej sprawdzą się klasyczne, proste kształty pozbawione wyrafinowanego wzornictwa. Natomiast we wnętrzach bardziej dopieszczonych, w których stawia się na większy przepych i pietyzm w zastosowanych detalach, można wykorzystać rozety z orientalnymi, misternie wykonanymi wzorami, które po wejściu do pomieszczenia od razu będą przyciągały wzrok.

Rozety sufitowe

Rozety i wszelkiego rodzaju sztukaterię, wykonuje się dzisiaj z klasycznych, naturalnych surowców, oraz z tworzyw sztucznych. Montaż poszczególnych, znacząco się różni. W przypadku zakupu rozet z tworzywa sztucznego, należy zaopatrzyć się w dedykowane kleje do danego materiału. Jest to bardzo istotne, gdyż użycie nieodpowiednich materiałów podczas montażu, może sprawić, że sztukateria po kilku latach zacznie odpadać od ścian. W tym kontekście należy ściśle trzymać się zaleceń producentów, a zakupów należy dokonywać w renomowanych sklepach, które oferują również pełny osprzęt służący do montażu. Warto również kupować sztukaterię renomowanych firm, które stosują surowce najwyższej klasy, co zapobiegnie temu, że po paru latach elementy ozdobne zaczną blaknąć, lub się odkształcać.

czytaj więcej
MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ LUB NAPISZ DO NAS!
Tel.: 616 350 140

    Wybierz produkty