Kamień dekoracyjny elewacyjny

Filtruj według

  • 8,00 zł - 112,00 zł

Filtry 0

Kamień dekoracyjny to fantastyczny sposób na udekorowanie nie tylko wnętrza, ale i elewacji budynku. Jest to bardzo modne obecnie rozwiązanie oferowane w wielu zróżnicowanych wariantach, dzięki czemu kamień można zastosować w niemal każdym projekcie, zarówno nowoczesnym jak i bardziej klasycznym.

Wygodna forma płytki


Elementem, na który warto zwrócić uwagę jest kształt dekoracyjnych płytek kamiennych. Dzięki zastosowaniu elementów łączonych, często zawierających prefabrykowaną fugę, montaż przebiega szybko i sprawnie. Dodatkowym atutem jest dostępny u wielu producentów format płytki narożnikowej. Dzięki temu rozwiązaniu ogranicza się do minimum wszelkie odpady i straty materiału, uzyskując w dodatku perfekcyjne wykończenie.

Płytki kamienne i imitujące kamień


Podstawowym wyborem są płytki wykonane z kamienia (np. kwarcu) lub płytki imitujące kamień (wykonane z betonu lub gipsu zaimpregnowanego i zabezpieczonego przed wpływem warunków atmosferycznych). Takie płytki niezależnie od materiału świetnie sprawdzają się jako okładzina zewnętrzna, nie tracąc na kolorze i wyglądzie na przestrzeni czasu. Producenci mają wiele opcji takich jak łupki, wapienie, piaskowce. Różnią się one kolorami – mogą być szare, beżowe, białe, ciemnobrązowe. Duży wybór istnieje również w zakresie faktury kamienia – może on być surowo obrobiony lub gładki i starannie wykończony.

Kamień imitujący cegłę


Kamienie elewacyjne są dostępne również w innych wzorach, które są zgodne z najnowszymi trendami stylistycznymi. Jednym z najczęściej stosowanych formatów są płytki imitujące cegłę. One również dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych jak i mogą różnić się rozmiarem cegły oraz jej fakturą – może być ona bardziej porowata, o wyraźniej zaznaczonej trójwymiarowej powierzchni imitująca wiekową cegłę z rozbiórki lub gładka, zbliżona wyglądem do nowej cegły.