Listwy przysufitowe - Sztukateria

Filtruj według

  • 3,00 zł - 1 031,00 zł

Filtry 0

Listwy sufitowe 

Listwy przysufitowe to jeden z segmentów produktów, wykonane są z poliuretanu, polimeru, duropolimerów lub polistyrenu. Klienci Efekciarni.pl najchętniej sięgają po listwy przysufitowe poliuretanowe. Dlaczego? Ponieważ wiedzą, że odpowiednio zaaranżowany sufit stanowi ozdobę całego pomieszczenia. Warto więc przyjrzeć się bliżej tym wyjątkowych produktom, którymi w niezwykle prosty sposób możesz własnoręcznie odmienić wygląd urządzanego wnętrza. Listwy sufitowe to także ratunek na krzywizny i pęknięcia, które są zmorą nie tylko starego budownictwa. Ciężko przymknąć oko na krzywy sufit, a jego naprawianie to żmudna praca, która nie zawsze kończy się sukcesem. Sztukateria sufitowa znakomicie radzi sobie nawet z ekstremalnymi wyzwaniami tego typu, dzielimy ja na listwy przysufitowe, gzymsy ozdobne oraz listwy przysufitowe oświetleniowe. Listwy sufitowe czy oświetleniowe doskonale maskują pęknięcia na styku sufitu i ścian. W zależności od indywidualnych potrzeb możesz dobrać listwy przysufitowe o odpowiednim rozmiarze i stylistyce. W przypadku krzywizn pokrywających znaczną część sufitu zalecamy montaż większych gzymsów sufitowych – rozet, kopuł lub paneli, które charakteryzują się tym, że są to wysokie i szerokie produkty. Układając je ściśle na całej powierzchni sufitu, nie tylko zakryjesz nierówności, ale także przyozdobisz swój sufit w wyjątkowy i elegancki sposób. Ozdobne rozety to również niebanalne rozwiązanie oświetleniowe – po wywierceniu otworu na środku rozety, możesz przełożyć kabel i zawiesić w ten sposób dekoracyjny żyrandol. W tych kategoriach prym wiodą tacy producenci jak: Orac Decor, NMC, Mardom Decor Co więcej, sztukateria sufitowa to niezwykle lekkie elementy, nadające się do malowania oraz samodzielnego montażu. Duża część dostępnych listew przysufitowych jest w wersji FLEX, oznacza to że są elastyczne, a co za tym idzie lepiej maskują krzywe ściany oraz doskonale nadają się do montowanie na łukach, wszystko dzięki zastosowaniu poliuretanu oraz ich pochodnych.

Mnogość wzorów i rozmiarów listew przysufitowych pozwala nam dopasować się do potrzeb, każdego klienta, niezależnie czy potrzebuje listew klasycznych prostych bez żadnych zdobień, czy listew przysufitowych ornamentalnych z różnymi wzorami, tak urozmaicona oferta pozwala wpasować się w każdy rodzaj pomieszczenia gdzie są potrzeb takie produkty.

Dobór listew sufitowych


Podczas wykańczania wnętrz mieszkań, oraz lokali, należy zadbać o najdrobniejsze detale, jeśli się chce, aby całość aranżacji tworzyła spójną całość. Niekiedy może to być bardzo trudne, gdyż należy dobrać najdrobniejsze elementy wykończenia, takie jak klamki w drzwiach, obicia okienne, czy chociażby listwy przypodłogowe, oraz listwy sufitowe, tak by pasowały do całości. Na rynku istnieją różne rodzaje listew, które można podzielić ze względu na wygląd, kolor, lub materiał wykonania. Które listwy przysufitowe są najlepsze?

Znaczenie odpowiednio dobranych listew przysufitowych 


Starannie dobierając kolor ścian, rodzaj podłogi, oraz wybiegając w przyszłość i wybierając meble do mieszkania, należy wcześniej zwrócić uwagę na sposób, w jaki wykończy się wnętrze. Specjaliści od wystroju wnętrz zaznaczają, że ma to niebagatelne znaczenie i potrafi znacząco odmienić ogólny odbiór pomieszczenia. Takie detale jak listwy przysufitowe, powinny być wybierane z należytą pieczołowitością. Należy je dobierać tak, by pasowały do innych elementów wnętrza. Przykładowo, można dobrać listwy kolorystycznie, pod kątem koloru okien, lub drzwi. Jest to atrakcyjny rodzaj wykończenia, zwłaszcza wtedy, gdy kolor futryn kontrastuje ze ścianami. Wtedy listwy przysufitowe również będą kontrastowo dopełniać całości i stanowić o spójnym wyglądzie całego pomieszczenia.

W niektórych przypadkach jest to jednak rozwiązanie, które się nie sprawdzi. Jeśli ściany są obudowane boazerią, wtedy o wiele lepiej sprawdzą się listwy przysufitowe, oraz gzymsy przysufitowe w kolorze boazerii. Gzymsy przysufitowe to ciekawe wizualnie rozwiązanie, zwłaszcza w lokalach, w których trzeba zamaskować pewnie niedoskonałości na łączeniach ze ścianami. Ze względu na charakterystyczny wygląd, który ma swój trójwymiarowy charakter, gzymsy przysufitowe potrafią prezentować się bardzo atrakcyjnie pod różnymi kątami.

Materiały z których produkuje się listwy przysufitowe


Najczęściej, do produkcji listew przysufitowych stosuje się drewno. Często jest to jednak drewno fornirowane, czyli powstające w wyniku skrajania cienkich płatów drewna, oraz przyklejane ich do płyty drewnianej. Jest to rozwiązanie klasyczne i uniwersalne, które świetnie sprawdzi się w przypadku tradycyjnego wystroju wnętrza.

Coraz częściej do produkcji używa się jednak materiałów syntetycznych, takich jak polistyren, lub różne formy polimerów. Jest to rozwiązanie często stosowane przy produkcji listew gzymsowych. Listwy tego rodzaju są tak samo wytrzymałe i trwałe co drewno, jednak często mają nieco inne właściwości, takie jak twardość, co wpływa na sposób montażu. Listwy gzymsowe wykonane z różnych rodzajów plastików, należy montować w nieco inny sposób, niż listwy drewniane.

Montaż listew i gzymsów przysufitowych i sufitowych

Listwy sufitowe wszelkiego rodzaju posiadają dedykowane kleje montażowe. Najlepiej korzystać z klejów, które są rekomendowane przez producentów, gdyż to daje gwarancje, że nie będą się odklejać i odkształcać. Zalecane kleje, przeznaczone do montażu listew przysufitowych i sufitowych zawsze znajdują się w specyfikacji technicznej danego produktu. Osoby decydujące się na listwy drewniane, nie powinny również zapominać o odpowiednich lakierach do drewna.