Biokominki

Biokominek to doskonała alternatywa dla tradycyjnego kominka, która jednocześnie posiada wiele zalet. Przede wszystkim, biokominki nie wymagają podłączenia do przewodu kominowego, co stanowi ich niewątpliwy atut. To oznacza, że biokominek możesz bez obaw zamontować w mieszkaniu, w dokładnie tym miejscu, które wybierzesz. Ponadto, jest to rozwiązanie niezwykle bezpieczne i czyste. 

W biokominkach tradycyjny opał zastępuje tzw. biopaliwo. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nie ma potrzeby usuwania popiołu, ponieważ biopaliwo spalane jest w całości – utlenia się nie emitując szkodliwych dla zdrowia substancji. Biokominki pełnią przede wszystkim funkcję dekoracyjną. Chociaż faktem jest, że w trakcie spalania biopaliwa emitowane jest ciepło, to jednak biokominka nie należy czynić głównym źródłem ciepła. 

W ofercie naszego sklepu znajdziesz mnóstwo atrakcyjnych modeli biokominków, autorstwa wiodących producentów – Kratki, RubyFires, Kami, MCJ oraz Globmetal. Dostępne modele różnią się miedzy sobą stylistyką, kolorami, doborem i połączeniem materiałów, a także rozmiarem. 

Ponadto, oferujemy rozmaite rozwiązania w tym zakresie jak np.: biokominki wiszące, biokominki stojące, biokominki do zabudowy, biokominki na zamówienie, biopaleniska, a także niezbędne akcesoria do biokominków. Jeśli więc zdecydujesz się na montaż biokominka, w naszym sklepie z pewnością znajdziesz model, który sprosta Twoim oczekiwaniom i tym samym spełni się Twoje marzenie o kominku w domu.

Biokominki do mieszkania


Biokominki do mieszkania produkowane przez firmę Kami to najwyższej jakości elementy wystroju wnętrz. Stanowią świetną alternatywę dla konwencjonalnych biokominków z wielu różnych względów. Najważniejszym z nich jest zdecydowanie szersze spektrum możliwych zastosowań. Biokominki do mieszkania nie wymagają bowiem dostępu do komina, a do ich bezpiecznego użytkowania wystarcza standardowa wentylacja. Ich montaż jest więc możliwy w niemal każdym wnętrzu, czego nie można powiedzieć o kominkach na drewno. Występują w wielu różnych wariantach różniących się kolorystyką, materiałem wykończenia, kształtem, rodzajem wkładu paleniska i wieloma innymi aspektami. Kami zapewnia też różnorodność jeżeli chodzi o sposób montażu. 

Biokominki do mieszkania mogą być wiszące, do zabudowy lub wolnostojące. Dzięki szerokiej ofercie, każdy z klientów może wybrać coś odpowiedniego dla siebie i swojej aranżacji. Dodatkowo należy wspomnieć, że prezentowane w ofercie Efekciarnia.pl biokominki do mieszkania to rozwiązanie ekologiczne, przyjazne środowisku.

Biokominki na taras 


Biokominki na taras firmy Kami charakteryzują się tym, że przeznaczone są do użytku zewnętrznego, a więc są w większym stopniu odporne na działanie czynników zewnętrznych takich jak chociażby niekorzystna pogoda. Oferowane są w wielu zróżnicowanych pod względem designu wariantach. Klient ma do wyboru bardzo szeroki wachlarz najróżniejszych form, kształtów, rozmiarów kolorów i materiałów. Biokominki na taras Kami to nowoczesne rozwiązanie przyjazne środowisku. Wkład zasilany jest biopaliwem wytwarzanym na bazie alkoholu - nie dymi, nie wytwarza szkodliwych substancji i nieprzyjemnych zapachów. Stanowi nie tylko estetyczną ozdobę tarasu, ale też funkcjonalny dodatek, który zapewni dodatkowe, delikatne światło oraz bardzo pożądane, zwłaszcza podczas przesiadywania na tarasie w chłodniejsze letnie i jesienne wieczory, przyjemne ciepło. Biokominki na taras charakteryzują się przy tym najwyższą jakością wykonania, gwarantując zadowolenie z zakupu i długoletnią satysfakcję z użytkowania.