Kamień naturalny

Filtruj według

  • 8,00 zł - 83,00 zł

Filtry 0

W tej kategorii znajdziesz kamienie naturalne charakteryzujące się mnogością zastosowań we współczesnej architekturze, a to wszystko za sprawą ich właściwości. Kamienie naturalne na ścianę można bowiem wykorzystać zarówno na zewnątrz budynku, choćby do pokrycia ścian elewacji, jak i wewnątrz do stworzenia modnej aranżacji wnętrza. W architekturze kamienie naturalne wciąż zachwycają nas swoim naturalnym pięknem, a ich uniwersalność sprawia, że doskonale odnajdują się w towarzystwie wielu stylów, materiałów i aranżacji. Za co kochamy kamienie naturalne?

Ozdobne kamienie naturalne a style wnętrzarskie


Kamienie naturalne jako materiał wykorzystywany w budownictwie, architekturze oraz projektowaniu wnętrz mają wiele oblicz. W stylu industrialnym, obrobione lub nie, w zimnych barwach, zdają się emanować chłodem i surowością, które stanowią esencję tego stylu. Właśnie dlatego często wykorzystuje się je w loftach oraz industrialnych lokalach gastronomicznych, ale także w nowoczesnych wnętrzach. Kamień naturalny ma jednak także drugą twarz - w stylu rustykalnym wykorzystującym powszechnie naturalne materiały w ciepłych odcieniach, nadaje wrażenie swojskiej przytulności kojarzącej się ze starym, rodzinnym domem. Kamienie takie jak na przykład kwarc dodają z kolei wnętrzu elegancji, powagi i luksusu, dlatego można się z nimi spotkać w pomieszczeniach w stylu glamour oraz wnętrzach urządzonych w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Zmienność charakterystyczna dla kamienia naturalnego oraz jego różnorodność to powody, dla których materiał ten cieszy się tak dobrymi opiniami miłośników dobrego stylu oraz projektantów.

Kamienie naturalne na ścianę - wewnątrz i na zewnątrz


Powodem, dla którego kamienie naturalne na ścianę są tak chętnie wykorzystywane, są ich właściwości. Kamień naturalny jest bardzo twardy i charakteryzuje się dużą odpornością na wszelkie czynniki zewnętrzne - mechaniczne, chemiczne oraz atmosferyczne. Właśnie dlatego kamienie naturalne chętnie wykorzystuje się także do zewnętrznych części elewacji oraz dekoracji i obiektów znajdujących się na zewnątrz budynku. Kamienie naturalne pozostają niewzruszone bez względu na intensywność opadów, nasłonecznienie czy zmienność temperatury. Kamienie naturalne stanowią więc doskonałą alternatywę dla płytek, tapet, kafli czy innych materiałów ozdobnych na ścianę, również wewnątrz domu, gdzie często można spotkać się z kamienną ścianą. W naszym sklepie internetowym znajdziesz wiele różnorodnych produktów w bardzo atrakcyjnych cenach - sprawdź ofertę.