Listwy karniszowe

Listwy maskujące karnisz  Osłona do karniszu sufitowego to doskonałe rozwiązanie pozwalające ukryć pewne elementy dekoracji, których nie chcemy pokazywać. Są to chociażby karnisze, które są przecież niezbędne w każdym pomieszczeniu, gdzie występują okna. Firany czy innego rodzaju zasłony muszą być w końcu na czymś powieszone, jednakże maskownice...

Listwy maskujące karnisz 

Osłona do karniszu sufitowego to doskonałe rozwiązanie pozwalające ukryć pewne elementy dekoracji, których nie chcemy pokazywać. Są to chociażby karnisze, które są przecież niezbędne w każdym pomieszczeniu, gdzie występują okna. Firany czy innego rodzaju zasłony muszą być w końcu na czymś powieszone, jednakże maskownice do karniszy pozwalają ukryć te elementy, tworząc estetyczne wykończenie wnętrza. Produkuje je obecnie kilka firm, co skutkuje tym, że w ofercie naszego sklepu występuje bardzo szeroka gama asortymentu, są to między innymi Mardom Decor, Creativa, Orac Decor,  pozwalając na dobranie idealnie pasującego do konkretnej aranżacji wzornictwa. Maskownica  karniszowa występuje zarówno w bardziej klasycznych, zdobnych wersjach jak i w zupełnie nowoczesnych, minimalistycznych odsłonach. Obudowa karnisza jest obecnie wykorzystywane zarówno przez architektów wnętrz jak i klientów indywidualnych, gdyż pozwalają na zachowanie spójności estetycznej projektu i pozwalają uniknąć poświęcania czasu na wyszukiwanie pasujących do pomieszczenia karniszy. Reasumując, osłona szyny sufitowej co raz częściej pojawiają się w pomieszczeniach polskich domów oraz mieszkań, a lista zadowolonych z ich zakupu klientów stale się powiększa. Zapraszamy do zapoznania się z szczegółową ofertą maskownic na karnisze. Listwy karniszowe mają wile różnych wzorów, największym popytem cieszą się listwy karniszowe z miejscem na pasek led, dodatkowo uzyskujemy efekt świetlny, który nadaje pomieszczeniu specyficzny klimat a jednocześnie spełnia swoją funkcje maskując karnisz.

Popularność listew do zabudowy kranisza zawdzięczamy jej prostocie i cenie, dzięki temu w elegancki sposób możemy zakryć elementy żaluzji bądź firan. Listwy karniszowe są lekkie, twarde a co najważniejsze, możemy je pomalować na dowolny kolor, dzięki temu architekci często korzystają z takiej formy maskowania karniszy. Częstą praktykom jest montowanie takiego samego wzoru listwy karniszowej jak pozostałe listwy sufitowe, wtedy osiągamy bardzo ładny efekt jednolitej powierzchni przy suficie.

Listwy karniszowe, jako element wystroju wnętrza

Podczas projektowania, wnętrza liczą się najdrobniejsze nawet detale. Doświadczeni architekci wiedzą, jak duże znaczne ma zadbanie o najdrobniejsze szczegóły, których niedopilnowanie może zniweczyć cały wysiłek i sprawić, że wnętrze nie będzie się prezentować zgodnie z oczekiwaniami. Poza eksponowaniem niektórych elementów wnętrza, czasem trzeba również zadbać o to, aby niektóre fragmenty lokalu zasłonić. Służą do tego specjalne akcesoria, takie jak listwy karniszowe, lub karniszowe gzymsy przysufitowe.

Znaczenie przysłonięcia niektórych fragmentów wnętrza

Dekoratorzy wnętrz, dzięki swojemu dużemu doświadczeniu i wyobraźni przestrzennej, zdają sobie sprawę, że poza tym, co należy wyeksponować w danym lokalu, aby prezentował się on estetycznie i efektownie, są również takie fragmenty, które trzeba odpowiednio zasłonić, gdyż wystawione na widok publiczny raczej szpecą niż zdobią.

Są to na ogół elementy funkcjonalne, które stanowią elementarne wyposażenie każdego lokalu. Są to różnego rodzaju elementy i akcesoria służące do praktycznego użytkowania pomieszczenia, takie jak gniazdka, wyloty i wloty powietrza służące do ogrzewania, lub klimatyzacji, grzejniki, rury, czy okablowanie, które nie jest poprowadzone wewnątrz ścian. W takich sytuacjach stosuje się specjalistyczne akcesoria, które mają zamaskować nieestetyczne detale, zaburzające ogólną estetykę wnętrza. Stosuje się do tego na przykład listwy karniszowe. Występują one w różnych formach.

Praktyczne zastosowanie listew karniszowych

Listwy sufitowe karniszowe można stosować na całej długości ściany, lub tylko miejscowo. Jest to zależne od ogólnej koncepcji wystroju wnętrza, oraz tego, w jaki sposób zostały zaprojektowane ściany i jaki jest rozkład pomieszczeń. Ciekawy rozwiązaniem są ozdobne gzymsy przysufitowe karniszowe, które przeważnie stosowane są na całej długości ściany, co stanowi bardzo atrakcyjne, estetycznie wykończenia wnętrza. W takich przypadkach są one stosowane, jako alternatywa do klasycznych listew przysufitowych.

Listwy karniszowe sufitowe, można zastosować również do zamaskowania poprowadzonych kabli różnego rodzaju. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne, gdyż umożliwia na przykład zamontowanie zaawansowanego sprzętu nagłośnieniowego w lokalu, w którym nie ma możliwości poprowadzić kabli wewnątrz ścian. Jest to praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza w sytuacjach, gdy ktoś chce nabyć profesjonalny zestaw głośników, które należy zamontować w różnych krańcach pomieszczenia, aby uzyskać odpowiednie efekty dźwiękowe. Listwy karniszowe są wtedy najlepszym rozwiązaniem na zamaskowanie kabli, gdyż ciężko sobie wyobrazić, że ktoś będzie kuł ściany w celu poprowadzenia kabli do głośników.

Przysufitowe listwy karniszowe

Tego rodzaju akcesoria występują w wielu różnych rodzajach wizualnych, oraz kolorystycznych, toteż można jest zastosować w niemalże każdym pomieszczeniu. Najbardziej praktyczną formą listew karniszowych są te, które mają najprostsze kształty i są wyprodukowane z tworzyw sztucznych. Są one trwałe, łatwo się myją, oraz są proste w montażu.

Prawidłowy montaż sufitowych listew karniszowych

Listwy gzymsowe karniszowe, oraz wszelkie listwy karniszowe, należy montować wedle zaleceń producenta, używając do tego specjalistycznego kleju. Użycie innych materiałów może skończyć się tym, że okaże się, iż dany klej nie nadawał się do łączenia materiału, z którego wykonana została konkretna listwa karniszowa. Najlepiej kupować kleje w specjalistycznych sklepach razem z listwami, co zminimalizuje ryzyko popełnienia błędu w wyborze.

 

czytaj więcej
MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ LUB NAPISZ DO NAS!
Tel.: 616 350 140

    Wybierz produkty