Filtry

Listwy oświetleniowe

Listwy sufitowe oświetleniowe to rozwiązanie dekoracyjne typu 2w1. Nie tylko bowiem doskonale zdobią linię sufitu, ale także pełnią funkcję dodatkowego źródła światła. Trudno kwestionować ich dekoracyjny charakter, choć w przeciwieństwie do klasycznych listew sufitowych, nie posiadają dodatkowych zdobień. Listwy oświetleniowe to doskonały sposób...

Listwy sufitowe oświetleniowe to rozwiązanie dekoracyjne typu 2w1. Nie tylko bowiem doskonale zdobią linię sufitu, ale także pełnią funkcję dodatkowego źródła światła. Trudno kwestionować ich dekoracyjny charakter, choć w przeciwieństwie do klasycznych listew sufitowych, nie posiadają dodatkowych zdobień. Listwy oświetleniowe to doskonały sposób na doświetlenie wnętrza, a także zbudowanie w nim intymnej atmosfery. W ofercie sklepu Efekciarnia.pl zgromadziliśmy stylowe gzymsy  przysufitowe oświetleniowe pochodzące od znanych i cenionych producentów – z Polski i zagranicy. Dzięki temu dajemy Ci gwarancję, że wybrany przez Ciebie produkt odznacza się wysoką jakością. Zadbaliśmy także o dobre ceny. Listwy oświetleniowe mają postać rynny o zróżnicowanym kącie rozchylenia krawędzi. Strumień światła – w zależności od modelu – kierowany jest w górę, w stronę sufitu lub na dół, w kierunku podłogi. Dzięki zastosowaniu w produkcji tworzyw dobrego gatunku powierzchnia listew nie jest prześwitująca. O ilości oraz intensywności emitowanego światła w poszczególnych modelach decyduje więc kąt rozchylenia oraz moc dobranego oświetlenia LED. Listwy sufitowe oświetleniowe doskonale sprawdzają się w często uczęszczanych pomieszczeniach domowych – w kuchni czy salonie. W sypialni natomiast zbudują niezwykle subtelną aurę. Jest to jedna z prężniej rozwijających się kategorii sztukaterii, to że jest ona w modzie to mało powiedziane. Listwy oświetleniowe potocznie nazywane są gzymsami przysufitowymi oświetleniowymi, występują w wielu rozmiarach od wysokich po niskie szerokie i wąskie gzymsy oświetleniowe zwane potocznie oświetleniówkiami. Listwy oświetleniowe wykonane są z polimerów lub pochodnych tego materiału polistyrenów, poliuretanów. Ich głównym zadaniem nie jest oświetlenie pomieszczenia tylko nadanie odpowiedniego klimatu, głównie przez zastosowanie różnych taśmy led o różnej kolorystyce lub jasności światła, trzeba zwrócić uwagę na to, żeby światło z głównej lampy nie "gryzło" się ze światłem z listwy oświetleniowej.

Listwy oświetleniowe, jako atrakcyjne wykończenie wnętrza

Trendy w dziedzinie projektowania wnętrz zmieniają się co kilka dekad. Dzisiejsza moda w tym aspekcie, jest zupełnie inna w stosunku do tego, co było popularne jeszcze w latach dziewięćdziesiątych. Jednym z najnowszych trendów jest montowanie listew oświetleniowych pod sufitami, lub przy podłodze. Jest to bardzo ciekawe wizualne rozwiązanie, a jeśli zostanie umiejętnie wdrożone, jest również bardzo praktyczne.

Listwy oświetleniowe, jako najnowsze trendy w projektowaniu wnętrz

Listwy sufitowe oświetleniowe, stały się w ostatnich latach niezwykle popularne. Stanowią one bardzo ciekawe rozwiązanie wizualne, ale również praktyczne. Architekci i projektanci wnętrz chętnie sięgają do tego rozwiązania i stosują w różnego rodzaju stylizacjach. Mogę one służyć do wykańczania lokali mieszkalnych, lokali użytkowych, takich jak bary, restauracje i hotele, lub do wykańczania pomieszczeń gospodarczych. Listwy sufitowe oświetleniowe stosowane są na ogół, jako element dekoracyjny, ale przy odpowiednim montażu i zastosowaniu odpowiednio mocnych paneli oświetleniowych, mogą służyć za zwykłe źródło światła. Listwy oświetleniowe można montować również w miejscach, w których wymagane jest miejscowe doświetlenie danego obszaru. Stanowi to atrakcyjne połączenie zastosowania pragmatycznego, oraz estetycznego wizualnie. Takim zastosowaniem mogą być szafki kuchenne, garderoby, lub regały. Listwy gzymsowe oświetleniowe można również zastosować do wyeksponowania obrazów, lub innych kolekcji, które są ustawione na regałach i różnego rodzaju podestach, czy piedestałach.

Listwy sufitowe oświetleniowe

Oświetleniowe listwy sufitowe występują w różnych rodzajach. Przede wszystkim różnią się wyglądem. Decydując się na konkretny model listwy przysufitowej oświetleniowej, należy zwrócić uwagę na to, czy jej wygląd będzie odpowiednio komponował się ze ścianami. Jeśli są to listwy oświetleniowe przypodłogowe, to należy je również skomponować z podłogą.

Jak wybrać odpowiednie gzymsy przysufitowe oświetleniowe

Wybierając konkretny model gzymsu przysufitowego oświetleniowego, warto wcześniej sprawdzić jak prezentuje się on w praktyce, po zamontowaniu paneli oświetleniowych. Różne modele listew gzymsowych oświetleniowych, mogą różnić się, co do efektów końcowych. Tym samym montując je na ścianach, uzyskuje się różne rezultaty. W sklepach, na ogół znajdują się odpowiednio wyeksponowane listwy oświetleniowe sufitowe, które można obejrzeć w praktyce, jednak jeśli dany sklep tego nie oferuje, to warto przynajmniej poprosić o katalogi ze zdjęciami.

Montaż listwy gzymsowej oświetleniowej

Listwy sufitowe oświetleniowe należy odpowiednio zamontować. Należy to robić zgodnie z zaleceniami producenta, gdyż zamontowanie listwy w nieodpowiedniej odległości od sufitu, może spowodować, że efekty świetlne będą dalekie od tych, których oczekiwaliśmy. Najlepiej, trzymać się dokładnie wytycznych z instrukcji obsługi, oraz nie modyfikować sposobu montażu na własną rękę.

czytaj więcej
MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ LUB NAPISZ DO NAS!
Tel.: 616 350 140

    Wybierz produkty