Sztukateria Oświetleniowa

Aby czuć się komfortowo we własnym domu należy zadbać o wiele aspektów. Jednym z nich jest rozlokowanie punktów światła. Jest to nie tylko warunek wygody i funkcjonalności, nie jest bowiem tajemnicą, że odpowiednie oświetlenie buduje atmosferę, która udziela się domowi. Istotne jest zatem nie tylko to, czy dana lampa się nam podoba, czy stoi w d...

Aby czuć się komfortowo we własnym domu należy zadbać o wiele aspektów. Jednym z nich jest rozlokowanie punktów światła. Jest to nie tylko warunek wygody i funkcjonalności, nie jest bowiem tajemnicą, że odpowiednie oświetlenie buduje atmosferę, która udziela się domowi. Istotne jest zatem nie tylko to, czy dana lampa się nam podoba, czy stoi w dobrym miejscu oraz, czy moc żarówki jest wystarczająca. Ważne jest również to jaki tworzy nastrój w aranżowanym miejscu, czy czyni je przytulnym. W tej roli znakomicie sprawdzają się oświetlenia dodatkowe. W Efekciarni.pl zebraliśmy dla Ciebie wiele propozycji tego rodzaju, które z pewnością zainspirują Cię do zmian. Znajdziesz tutaj listwy oświetleniowe, kinkiety oraz nisze. Wszystkie one mają za zadanie ocieplić klimat wnętrza i rozświetlić ciemność, kiedy nie ma potrzeby włączania głównego źródła światła. Listwy sufitowe oświetleniowe montowane są na linii łączenia sufitu i ścian. Ich zadaniem jest delikatne rozświetlanie sufitu. W naszej ofercie znajdują się listwy oświetleniowe o pokaźnych rozmiarach oraz te zupełnie niewielkie. Listwy oświetleniowe mają kształt rynny, w której należy osadzić taśmę LED. Wszystkie oferowane przez nas sztukateryjne rozwiązania oświetleniowe wykonane są z wytrzymałych tworzyw sztucznych. Nadają się do malowania oraz samodzielnego montażu. Decydując się na listwy sufitowe oświetleniowe warto zapoznać się również z pozostałymi rozwiązaniami – niszami i kinkietami.

czytaj więcej
MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ LUB NAPISZ DO NAS!
Tel.: 733 080 450

Podkategorie

 • Listwy oświetleniowe

  Rozmieszczenie oświetlenia w urządzanym wnętrzu to szczególnie ważny etap. Przesądza on o późniejszej funkcjonalności pomieszczeń, a więc o komforcie użytkowników, ale także buduje odpowiedni nastrój wnętrza. Istotne są zarówno mocne, punktowe światła, jak i te nieco rozproszone. W drugiej z tych ról doskonale sprawdzają się listwy oświetleniowe. Mocowane są one tak samo jak dekoracyjne gzymsy przysufitowe. Przy wyłączonym oświetleniu prezentują się podobnie. Listwy oświetleniowe pełnią więc dwojaką funkcję – dekoracji i źródła światła. Dostępne w Efekciarni.pl listwy oświetleniowe to owoce pracy znakomitych projektantów pracujących dla znanych i cenionych marek. Każdy proponowany przez nas produkt jest inny. Listwy oświetleniowe różnią się rozmiarami, kształtem, ale przede wszystkim stylem. W ich formie dominuje prostota, przez co nie rzucają się w oczy i dyskretnie pełnią swoje funkcje. W listwach należy umieścić taśmę LED. To Ty decydujesz zatem o mocy oświetlenia. Listwy oświetleniowe najlepiej sprawdzają się w często uczęszczanych przestrzeniach domowych, takich jak kuchnia, salon, korytarz. Nie zmuszają użytkowników do włączania głównego światła, za to subtelnie rozświetlają przestrzeń. Nadają się również do wielokrotnego malowania, a ich montaż się sprawia trudności nawet amatorom. Jeżeli chcesz w efektowny sposób nadać wnętrzu nowy styl to wybranie odpowiedniej listwy oświetleniowej jest dobrym rozwiązaniem.

 • Elementy oświetlenia

  Wśród rozmaitych rozwiązań oświetleniowych, które znajdziesz w naszym sklepie, na uwagę zasługują nisze. W przeciwieństwie do lampy oraz kinkietu, nisza oświetleniowa montowana jest w ścianie, przez co emituje ona niezwykle subtelne, ciepłe światło. Nisze doskonale spełniają funkcję oświetlenia dodatkowego we wszystkich domowych zakamarkach oraz pomieszczeniach często uczęszczanych przez użytkowników. Warto zamontować nisze w korytarzu lub na klatce schodowej. Nie będziesz musiał wtedy włączać głównego źródła światła, żeby przejść pewnym krokiem w inną część mieszkania. Nisza oświetleniowa to element niewielkich rozmiarów, dzięki czemu nie rzuca się w oczy, tylko dyskretnie spełnia swoją funkcję. Każda nisza oświetleniowa, dostępna w Efekciarni.pl charakteryzuje się wysoką jakością. Wszystkie pochodzą od uznanego producenta. Są odporne na rozmaite uszkodzenia – pęknięcia i deformacje. Jeśli zechcesz możesz w prosty sposób odmienić ich wygląd, przemalowując je na inny kolor, zaakcentować lub ukryć ich obecność farbą w kolorze ściany. Montaż wymaga wykonania otworu w wybranej powierzchni, a następnie osadzenia w nim niszy przy pomocy specjalistycznego kleju montażowego.

 • Kinkiety i oprawy

  Pokój dzienny jest jednym z takich miejsc w domu, w którym spędzamy najwięcej czasu. Między innymi właśnie z tego względu niezwykle istotne jest urządzenie go w taki sposób, abyśmy czuli się w nim komfortowo. Oprócz doboru odpowiednich mebli czy koloru ścian, wyjątkowo ważną rolę pełni właściwe oświetlenie. Spełnia ono szereg istotnych funkcji, przede wszystkim przesądza o funkcjonalności każdego z pomieszczeń, a także tworzy unikalną atmosferę. Inne kluczowe zadanie oświetlenia polega na ubraniu całej aranżacji w spójną całość. Planując rozmieszczenie źródeł światła warto sięgnąć po różne rozwiązania. Przydatne okazują się przede wszystkim klasyczne lampy stojące i wiszące. My polecamy Twojej uwadze także dekoracyjną sztukaterię oświetleniową stanowiącą doskonałe ich uzupełnienie. W Efekciarni.pl zgromadziliśmy wszystkie tego typu produkty, które starannie wyselekcjonowaliśmy spośród najlepszych marek. W tym miejscu chcemy Cię przekonać, że kinkiet oświetleniowy to dobry pomysł, jeśli poszukujesz wyjątkowego dodatku do wnętrza swojego domu. Kinkiet oświetleniowy stanowi dobre uzupełnienie dla głównych źródeł światła. Ma kształt misy, a snop światła zawsze kierowany jest ku górze. Ze względu na charakterystyczną budowę, kinkiet oświetleniowy delikatnie rozprasza także światło wokół siebie. Co ważne, kinkiet oświetleniowy możesz zamontować własnoręcznie. Nie wymaga on użycia specjalistycznych narzędzi. Wystarczy jedynie dobrej jakości klej, który również znajdziesz w naszym sklepie.

 • Xinnix

  Produkty z serii Orac Decor Xinnix stanowią interesującą propozycję pozwalającą na uzyskanie niepowtarzalnych efektów wizualnych i swoistą zabawę oświetleniem. Idealnie pasują do nowoczesnych pomieszczeń, przede wszystkim do korytarzy i innych o podobnym charakterze. Dzięki zastosowaniu w procesie produkcji wytrzymałego tworzywa, Orac Decor Xinnix odznaczają się bardzo wysoką jakością i odpornością na trudy eksploatacji. Co jest jednak najważniejsze i bardzo cenione przez klientów, produkty dają szerokie spektrum możliwości personalizacji elementu i dopasowania go do potrzeb konkretnej aranżacji. Ukryta nisza oświetleniowa Orac Decor Xinnix to bardzo ciekawe rozwiązanie, które potrafi nadać projektowi niepowtarzalnego charakteru i zdecydowanie przełamać jego monotonię. Nisze oświetleniowe Xinnix dostępne są w różnych rozmiarach w zależności od potrzeb.

  Wybierz produkty