Filtry

Włączone filtry:
  Wilgocioodporność

  Dekoracje sufitowe

  Niezwykle często przy projektowaniu wystroju domu aranżacja sufitu jest pomijana. Istotne jest przede wszystkim żeby był on równy i odpowiednio kontrastował z kolorem ścian. Liczne projekty klientów Efekciarni.pl udowadniają jednak, że przemyślane zagospodarowanie powierzchni sufitu gwarantuje spektakularny efekt i stanowi kropkę nad i całego wy...

  Niezwykle często przy projektowaniu wystroju domu aranżacja sufitu jest pomijana. Istotne jest przede wszystkim żeby był on równy i odpowiednio kontrastował z kolorem ścian. Liczne projekty klientów Efekciarni.pl udowadniają jednak, że przemyślane zagospodarowanie powierzchni sufitu gwarantuje spektakularny efekt i stanowi kropkę nad i całego wystroju. W ofercie naszego sklepu znajdziesz całą masę akcesoriów, dzięki którym przeprowadzisz całkowitą metamorfozę swojego sufitu. Najpopularniejszym z nich są listwy sufitowe, przysufitowe oświetleniowe, gzymsy ozdobne gładkie lub ornamentalne, które w zależności od producenta i kolekcji mają różne oblicza. Oferujemy zarówno listwy ozdobne sufitowe, gzymsy oświetleniowe jak i gładkie. Listwy ozdobne sufitowe znakomicie uzupełniają eleganckie aranżacje utrzymane w stylu klasycznym. Listwy sufitowe, oprócz stricte dekoracyjnego charakteru, spełniają także inną funkcję. Mianowicie, listwy sufitowe doskonale maskują mankamenty malarskie, krzywizny tapet czy linii styku ścian i sufitu. W zależności od zapotrzebowania, możesz wybrać listwy sufitowe o dużej szerokości lub też bardzo wąskie, nierzucające się w oczy. Każda listwa sufitowa została przygotowana do montażu oraz do malowania. Niezwykle funkcjonalnym i lubianym przez naszych klientów rozwiązaniem są listwy sufitowe w wariancie flex. Jest to elastyczna listwa sufitowa, która idealnie przylega do zakrzywionych powierzchni filarów oraz łuków. Sztukateria sufitowa, którą znajdziesz w naszym sklepie, została starannie przez nas wyselekcjonowana spośród ofert najlepszych producentów. Dzięki temu oferujemy naszym klientom  wyłącznie wysokiej jakości produkty, spełniające najwyższe wymagania. Bez względu na markę każda oferowana przez nas listwa sufitowa jest bardzo lekka, wytrzymała, a jej montaż wymaga jedynie użycia kleju. Najpopularniejsze marki w naszym sklepie to Orac Decor, Mardom Decor, Duni, Ci producenci charakteryzują się bogatą oferta produktową oraz dbałością o jakość dekoracji sufitowych.

  Zawartość kategorii: listwy przysufitowe, listwy oświetleniowe, listwy karniszowe, szyny karniszowe, listwy dekoracyjne, rozety sufitowe, kopuły, panele sufitowe

  czytaj więcej
  MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ LUB NAPISZ DO NAS!
  Tel.: 616 350 140

  Podkategorie

  • Listwy przysufitowe

   Listwy przysufitowe to jeden z segmentów produktów, wykonane są z poliuretanu, polimeru, duropolimerów lub polistyrenu. Klienci Efekciarni.pl najchętniej sięgają po listwy przysufitowe poliuretanowe. Dlaczego? Ponieważ wiedzą, że odpowiednio zaaranżowany sufit stanowi ozdobę całego pomieszczenia. Warto więc przyjrzeć się bliżej tym wyjątkowych produktom, którymi w niezwykle prosty sposób możesz własnoręcznie odmienić wygląd urządzanego wnętrza. Listwy sufitowe to także ratunek na krzywizny i pęknięcia, które są zmorą nie tylko starego budownictwa. Ciężko przymknąć oko na krzywy sufit, a jego naprawianie to żmudna praca, która nie zawsze kończy się sukcesem. Sztukateria sufitowa znakomicie radzi sobie nawet z ekstremalnymi wyzwaniami tego typu, dzielimy ja na listwy przysufitowe, gzymsy ozdobne oraz listwy przysufitowe oświetleniowe. Listwy sufitowe czy oświetleniowe doskonale maskują pęknięcia na styku sufitu i ścian. W zależności od indywidualnych potrzeb możesz dobrać listwy przysufitowe o odpowiednim rozmiarze i stylistyce. W przypadku krzywizn pokrywających znaczną część sufitu zalecamy montaż większych gzymsów sufitowych – rozet, kopuł lub paneli, które charakteryzują się tym, że są to wysokie i szerokie produkty. Układając je ściśle na całej powierzchni sufitu, nie tylko zakryjesz nierówności, ale także przyozdobisz swój sufit w wyjątkowy i elegancki sposób. Ozdobne rozety to również niebanalne rozwiązanie oświetleniowe – po wywierceniu otworu na środku rozety, możesz przełożyć kabel i zawiesić w ten sposób dekoracyjny żyrandol. W tych kategoriach prym wiodą tacy producenci jak: Orac Decor, NMC, Mardom Decor Co więcej, sztukateria sufitowa to niezwykle lekkie elementy, nadające się do malowania oraz samodzielnego montażu. Duża część dostępnych listew przysufitowych jest w wersji FLEX, oznacza to że są elastyczne, a co za tym idzie lepiej maskują krzywe ściany oraz doskonale nadają się do montowanie na łukach, wszystko dzięki zastosowaniu poliuretanu oraz ich pochodnych.

   Mnogość wzorów i rozmiarów listew przysufitowych pozwala nam dopasować się do potrzeb, każdego klienta, niezależnie czy potrzebuje listew klasycznych prostych bez żadnych zdobień, czy listew przysufitowych ornamentalnych z różnymi wzorami, tak urozmaicona oferta pozwala wpasować się w każdy rodzaj pomieszczenia gdzie są potrzeb takie produkty.

  • Listwy oświetleniowe

   Listwy sufitowe oświetleniowe to rozwiązanie dekoracyjne typu 2w1. Nie tylko bowiem doskonale zdobią linię sufitu, ale także pełnią funkcję dodatkowego źródła światła. Trudno kwestionować ich dekoracyjny charakter, choć w przeciwieństwie do klasycznych listew sufitowych, nie posiadają dodatkowych zdobień. Listwy oświetleniowe to doskonały sposób na doświetlenie wnętrza, a także zbudowanie w nim intymnej atmosfery. W ofercie sklepu Efekciarnia.pl zgromadziliśmy stylowe gzymsy  przysufitowe oświetleniowe pochodzące od znanych i cenionych producentów – z Polski i zagranicy. Dzięki temu dajemy Ci gwarancję, że wybrany przez Ciebie produkt odznacza się wysoką jakością. Zadbaliśmy także o dobre ceny. Listwy oświetleniowe mają postać rynny o zróżnicowanym kącie rozchylenia krawędzi. Strumień światła – w zależności od modelu – kierowany jest w górę, w stronę sufitu lub na dół, w kierunku podłogi. Dzięki zastosowaniu w produkcji tworzyw dobrego gatunku powierzchnia listew nie jest prześwitująca. O ilości oraz intensywności emitowanego światła w poszczególnych modelach decyduje więc kąt rozchylenia oraz moc dobranego oświetlenia LED. Listwy sufitowe oświetleniowe doskonale sprawdzają się w często uczęszczanych pomieszczeniach domowych – w kuchni czy salonie. W sypialni natomiast zbudują niezwykle subtelną aurę. Jest to jedna z prężniej rozwijających się kategorii sztukaterii, to że jest ona w modzie to mało powiedziane. Listwy oświetleniowe potocznie nazywane są gzymsami przysufitowymi oświetleniowymi, występują w wielu rozmiarach od wysokich po niskie szerokie i wąskie gzymsy oświetleniowe zwane potocznie oświetleniówkiami. Listwy oświetleniowe wykonane są z polimerów lub pochodnych tego materiału polistyrenów, poliuretanów. Ich głównym zadaniem nie jest oświetlenie pomieszczenia tylko nadanie odpowiedniego klimatu, głównie przez zastosowanie różnych taśmy led o różnej kolorystyce lub jasności światła, trzeba zwrócić uwagę na to, żeby światło z głównej lampy nie "gryzło" się ze światłem z listwy oświetleniowej.

  • Listwy karniszowe

   Listwy maskujące karnisz

   Osłona do karniszu sufitowego to doskonałe rozwiązanie pozwalające ukryć pewne elementy dekoracji, których nie chcemy pokazywać. Są to chociażby karnisze, które są przecież niezbędne w każdym pomieszczeniu, gdzie występują okna. Firany czy innego rodzaju zasłony muszą być w końcu na czymś powieszone, jednakże maskownice do karniszy pozwalają ukryć te elementy, tworząc estetyczne wykończenie wnętrza. Produkuje je obecnie kilka firm, co skutkuje tym, że w ofercie naszego sklepu występuje bardzo szeroka gama asortymentu, są to między innymi Mardom Decor, Creativa, Orac Decor,  pozwalając na dobranie idealnie pasującego do konkretnej aranżacji wzornictwa. Maskownica  karniszowa występuje zarówno w bardziej klasycznych, zdobnych wersjach jak i w zupełnie nowoczesnych, minimalistycznych odsłonach. Obudowa karnisza jest obecnie wykorzystywane zarówno przez architektów wnętrz jak i klientów indywidualnych, gdyż pozwalają na zachowanie spójności estetycznej projektu i pozwalają uniknąć poświęcania czasu na wyszukiwanie pasujących do pomieszczenia karniszy. Reasumując, osłona szyny sufitowej co raz częściej pojawiają się w pomieszczeniach polskich domów oraz mieszkań, a lista zadowolonych z ich zakupu klientów stale się powiększa. Zapraszamy do zapoznania się z szczegółową ofertą maskownic na karnisze. Listwy karniszowe mają wile różnych wzorów, największym popytem cieszą się listwy karniszowe z miejscem na pasek led, dodatkowo uzyskujemy efekt świetlny, który nadaje pomieszczeniu specyficzny klimat a jednocześnie spełnia swoją funkcje maskując karnisz.

   Popularność listew do zabudowy kranisza zawdzięczamy jej prostocie i cenie, dzięki temu w elegancki sposób możemy zakryć elementy żaluzji bądź firan. Listwy karniszowe są lekkie, twarde a co najważniejsze, możemy je pomalować na dowolny kolor, dzięki temu architekci często korzystają z takiej formy maskowania karniszy. Częstą praktykom jest montowanie takiego samego wzoru listwy karniszowej jak pozostałe listwy sufitowe, wtedy osiągamy bardzo ładny efekt jednolitej powierzchni przy suficie.

  • Szyny karniszowe

   Karnisze sufitowe dzięki sklepowi efekciarnia.pl nie muszą się już kojarzyć z przestarzałym, nudnym wzornictwem. Dzięki produktom z naszej oferty, montaż zarówno firan jak i zasłon może być nie tylko estetyczny, ale także stanowić integralną część całego projektu. Proponujemy Państwu karnisze sufitowe renomowanych producentów, wykonane z aluminium. Szyna karniszowa może być pojedyncza lub podwójna, w zależności od potrzeb konkretnego projektu. Również ich długości są zróżnicowane, dzięki czemu można dobrać odpowiedni produkt bez konieczności uciążliwego docinania, łączenia czy dopasowywania. Karnisze sufitowe w ostatniej fazie, już po montażu interesujących nas zasłon mogą zostać przykryte specjalnie do tego celu dopasowaną listwą, która nie tylko przykryje wszystkie elementy służące do zaczepienia firan ale też będzie przepięknie zdobić pomieszczenie, dopasowując się do reszty jego wystroju. Nowoczesne rozwiązanie jakim są karnisze sufitowe szynowe daje projektantowi naprawdę bardzo szerokie możliwości.

  • Rozety sufitowe

   Rozety sufitowe wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością wśród Klientów naszego sklepu. Te klasyczne rozwiązania na dobre zadomowiły się w kanonach i gustach projektantów, architektów wnętrz oraz zwykłych użytkowników. A to dlatego, że rozety dekoracyjne doskonale ozdabiają nie tylko powierzchnię samego sufitu, ale także całego pomieszczenia. Rozety sufitowe stanowią wyrafinowaną wisienkę na torcie całej aranżacji. Co więcej, doskonale sprawdzają się jako oprawa dla oświetlenia – np. żyrandolu. Rozety wyśmienicie radzą sobie ponadto z niedoskonałościami takimi, jak krzywizny sufitowe. Rozety dekoracyjne to bardzo ważna element sztukaterii wewnętrznej, bardzo często wykorzystywany przez projektantów i architektów, nie może go zabraknąć w twoim domu. W Efekciarni.pl znajdziesz rozety sufitowe ornamentalne i gładkie, będące produktem cenionych producentów polskich i zagranicznych. W skład naszej oferty wchodzą wyłącznie wysokiej jakości rozety sufitowe. Wszystkie one wykonane są z tworzyw sztucznych o zróżnicowanych parametrach (potocznie nazywane rozety styropianowe). Do cech wspólnych stosowanych w produkcji materiałów zalicza się odporność na uszkodzenia, możliwość wielokrotnego malowania oraz niezwykle prosty montaż. Rozety sufitowe nie wymagają obróbki mechanicznej, ani gruntowania. Wystarczy odpowiedni klej i gotowe!

   W naszej ofercie znajdą Państwo rozety sufitowe różnych rozmiarów od  8cm do prawie metra średnicy, dzięki czemu każdy znajdzie rozetę pasującą do jego potrzeb, jeśli chodzi o materiały, z których są wykonane to tak jak przy reszcie naszej oferty są to:polimery, polistery, duropolimery oraz poliuretany. Dzięki tak szerokiej ofercie rozet sufitowych dekoracyjnych znajdziesz tu coś dla siebie, co pozwoli dokonać trafnego wyboru i kupić komplet potrzebnych elementów listwy sufitowe, podłogowe, ścienne i rozety.

  • Kopuły

   Obok rozet i paneli, doskonałą ozdobą Twojego sufitu mogą być także kopuły. W przeciwieństwie do rozet, powierzchnia każdej kopuły jest wklęsła i półokrągła. Ich funkcja jednak jest podobna. Kopuły doskonale sprawdzają się chociażby w roli efektownej oprawy dla oświetlenia. Żyrandol zawieszony pod ornamentalną kopułą zyskuje jeszcze więcej klasy i elegancji. Kopuły to także dobre rozwiązanie problemów aranżacyjnych, wynikających z krzywizny sufitu. Jest to rzecz, którą trudno jest ukryć, a jej maskowanie to pracochłonne i żmudne zajęcie, które niekoniecznie musi zakończyć się powodzeniem. Z kolei nierozwiązany kłopot staje się szczególnie widoczny po włączeniu oświetlenia. Kopuły położone ściśle na całej powierzchni sufitu zatuszują nierówności i nadadzą całemu pomieszczeniu klasycznego charakteru. Kopuły, które znajdziesz w naszym sklepie Efekciarnia.pl, to owoc pracy najlepszych producentów z kraju i zagranicy. Odznaczają się one wysoką jakością, a także szeregiem innych zalet. Decydując się na montaż kopuł, otrzymujesz od nas gotowy produkt, niewymagający żadnej obróbki mechanicznej, szpachlowania czy malowania. Wszystkie kopuły wykonane są z tworzyw sztucznych, przez co są bardzo lekkie. Mogą być wielokrotnie malowanie, a z nich montażem bez trudu poradzisz sobie sam, używając odpowiedniego kleju.

  • Panele sufitowe

   Jeśli poszukujesz wyjątkowych rozwiązań aranżacyjnych, które pomogą Ci ubarwić wnętrze domu, niech nie umknie Ci oferta paneli sufitowych. Klasyczne kasetony to symbol nieprzemijającego stylu i elegancji. Podobnie rzecz tyczy się paneli sufitowych, które nie wymagają już tak podniosłej oprawy, a przez to bez obaw mogą być zaadaptowane także do współczesnych projektów. Dostępne w Efekciarni.pl panele sufitowe to produkty wyselekcjonowane z ofert najlepszych producentów. Dzięki temu, decydując się na dowolny produkt z tej grupy, zyskujesz również gwarancję wysokiej jakości. Panele sufitowe wykonane są z tworzyw sztucznych, odznaczających się dużą twardością oraz niewielką wagą. Montaż paneli sufitowych na powierzchni sufitu to zadanie wyjątkowo proste, także dla amatorów. Każdy oferowany przez nas produkt tego typu mocowany jest bowiem wyłącznie przy pomocy kleju. Żeby ułatwić użytkownikom dostosowanie wyglądu sztukaterii do unikalnych potrzeb danego projektu, producenci zadbali także o wielokrotną możliwość malowania paneli sufitowych. Tego rodzaju sztukateria nadaje się ponadto do zamaskowania krzywizn na suficie, estetycznie wieńcząc cały projekt aranżacji.

   Wybierz produkty