Lampy Dreizehngrad 13

Dreizehngrad to marka wyraźnie wybijająca się na tle konkurencji. Dwaj młodzi projektanci – Alexander Paul Finke i Jorg Zinser, używając przede wszystkim drewna, tworzą wyjątkowo stylowe lampy, które doskonale wpisują się w nowoczesne aranżacje. Wykorzystanie drewna jako głównego budulca lamp Funk to pomysłowe rozwiązanie, które w połączeniu z d...

Dreizehngrad to marka wyraźnie wybijająca się na tle konkurencji. Dwaj młodzi projektanci – Alexander Paul Finke i Jorg Zinser, używając przede wszystkim drewna, tworzą wyjątkowo stylowe lampy, które doskonale wpisują się w nowoczesne aranżacje. Wykorzystanie drewna jako głównego budulca lamp Funk to pomysłowe rozwiązanie, które w połączeniu z dowolną żarówką tworzy wyjątkowo przytulny nastrój, dając ciepłe, żółte światło. Drewniany fornir wykorzystywany przy produkcji tych designerskich lamp ma jedną zasadniczą cechę, która czyni każdą z lamp unikatowym egzemplarzem. W zależności od tego z jakiego drzewa i z jakiej jego części pozyskany został materiał, rysunek na fornirze jest inny. Tym samym żadna z drewnianych lamp Dreizehngrad nigdy się nie powtórzy, bo powstały na abażurze wzór różni się za każdym razem. Do produkcji drewnianych lamp Dreizehngrad wykorzystywany jest fornir orzechowy oraz klonowy. Najmłodszym dzieckiem marki są lampy szklane Dreizehngrad zebrane w kolekcję Industrial. Nie bez powodu kolekcję nazwano w ten właśnie sposób. Stylistyka tych wyjątkowych szklanych lamp Dreizehngrad wyraźnie zainspirowana została duchem tradycyjnych lamp przemysłowych, w których liczy się przede wszystkim prosta forma i oszczędna dekoracyjność. Za gamę tych szczególnych produktów odpowiada duet kaschkasch, czyli Florian Kallus oraz Sebastian Schneider.

czytaj więcej
MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ LUB NAPISZ DO NAS!
Tel.: 616 350 140

Podkategorie

 • Lampy Wiszące DREIZEHNGRAD 13

  Designerskie lampy wiszące Dreizehngrad skierowane są do zwolenników wysmakowanych detali, które w subtelny sposób definiują charakter danej aranżacji. Pozornie prosta forma zdecydowanie zyskuje przy bliższym poznaniu. Wiszące lampy Dreizehngrad wykonywane są przede wszystkim z drewna. Cienki fornir z orzecha lub klonu sprawia, że rozświetlony abażur emituje niezwykle ciepłe światło i tym samym buduje przytulny nastrój. Co więcej, fornir każdorazowo dobierany jest ręcznie. W zależności od układu drzewnych słojów, rysunek powstały na brzegach lampy za każdym razem jest inny. To właśnie niepowtarzalna struktura jedynej dekoracji tych nowoczesnych lamp wiszących sprawia, że są one tak wyjątkowe. Przemawia za tym również fakt, że wszystkie lampy wiszące Dreizehngrad składane są ręcznie. Na tle tego rodzaju lamp wyraźnie odcinają się designerskie lampy wiszące z kolekcji Swing oraz Industrial. Pierwsze z nich swoją strukturą przypominają wyplatany wiklinowy koszyk, uformowany w kształt klepsydry. W opisie tych produktów na Efekciarnia.pl możesz zobaczyć film obrazujący sposób, w jaki powstają lampy wiszące Swing krok po kroku. Interesujące lampy Industrial inspirowane są stylistyką lamp przemysłowych. Klosz każdej z nich wykonany został z grubego szkła o różnym kształcie i wybarwieniu. Na jego szczycie osadzono korek z naturalnego drewna, w którym zamocowano gwint. Lampy industrial znakomicie odnajdują się w nowoczesnych aranżacjach i bez względu na wybrany kolor emitują niezwykle jasne światło.

 • Lampy Stojące DREIZEHNGRAD 13

  Lampa stojąca to standardowy rodzaj oświetlenia, który niezwykle często stanowi element rozmaitych aranżacji, zarówno mieszkalnych jak i biurowych. Aby jednak nie był to jedynie funkcjonalny dodatek, warto zapoznać się z ofertą stojących lamp nowoczesnych w Efekciarni.pl, które dają dowód temu, że wysmakowany detal spina wystrój wnętrza, stanowiąc wisienkę na misternie budowanym torcie. Wśród designerskich lamp stojących Dreizehngrad znajdują się produkty reprezentujące odrębne trzy kolekcje – Funk, Swing oraz Industrial. Podstawowym materiałem budulcowym dla dwóch pierwszych z nich jest fornir z naturalnego drewna – klonu oraz orzecha. Przy tworzeniu każdej kolejnej lampy stojącej Dreizehngrad z tych dwóch kolekcji, fornir dobierany jest ręcznie. Każda z lamp również montowana jest manualnie. Na tle nowoczesnych lamp stojących Dreizehngrad niezwykle interesująco prezentuje się kolekcja Industrial. W przeciwieństwie do lamp stojących Funk oraz Swing, gdzie za wszystkie projekty odpowiedzialny był duet Alexander Paul Finke i Jorg Zinser, koncepcja i wykonanie serii Industrial powierzone zostały kaschkasch, czyli Florianowi Kallusowi oraz Sebastianowi Schneiderowi.

 • Akcesoria DREIZEHNGRAD 13

  Lampy Dreizehngrad zostały zaprojektowane w taki sposób, żebyś nie musiał uzupełniać ich o dodatkowe akcesoria, inne niż żarówka. Bez względu na to, czy decydujesz się na lampę wiszącą, czy stojącą, od Efekciarni.pl otrzymasz kompletny produkt, gotowy do użytku. Dlatego też w naszej ofercie nie znajdziesz akcesoriów do lamp Dreizehngrad. Wyjątkiem jest żarówka LED rekomendowana do wszystkich lamp z serii Industrial. Za tą wyjątkową kolekcją stoi dwóch młodych projektantów – Florian Kallus oraz Sebastian Schneider. W efektownych kloszach z grubego szkła osadzono korek z naturalnego drewna, w którym zamontowano gwint GU10. Właśnie ze względu na niestandardowy gwint decydując się na dowolną lampę Industrial, warto zaopatrzyć się także w specjalną żarówkę Dreizehngrad. Ze względu na to, że żarówka Dreizehngrad wykonana jest w technologii LED, stanowi ona energooszczędne źródło światła. Moc jaką pobiera żarówka Dreizehngrad to jedynie 4W.

  Wybierz produkty