Innowacyjne elementy wyposażenia tarasu

Wiosna i nadchodzące lato, to doskonały czas na to, aby przyjrzeć się bliżej balkonom i tarasom – zarówno w domach z ogrodem, jak i tych na wysokich piętrach, w których tarasy, choć pozbawione są zielonej trawy, pozostają wciąż wspaniałym miejscem relaksu i odpoczynku.

Dobrze zaaranżowany taras to taki, który pozwala spędzać przyjemnie czas, odpoczywać, który dobrze wygląda i spełnia wszystkie funkcje, na których zależy właścicielowi.

Odrobina prywatności – osłony tarasowe z technorattanu

Osłony tarasowe nie tylko chronią przed słońcem oraz wiatrem, ale dają również przyjemne wrażenie prywatności. Przy swoich walorach funkcjonalnych, są równocześnie bardzo ładne i dodają tarasom estetycznej elegancji.


Łatwe w montażu, dostępne w wielu kolorach do wyboru, wyjątkowo przyjazne w eksploatacji – umożliwiają bardzo szybkie czyszczenie, są odporne na zmiany temperatur i wilgoć. Wykonane z tzw. technorattanu. To lekkie tworzywo, stworzone z myślą o zapewnieniu doskonałej wytrzymałości i trwałości. Osłony wykonane są w formie ładnej, zgrabnej plecionki rattanowej w rolce. Montaż ułatwiają dostępne akcesoria dodatkowe – opaski zaciskowe czy mocujące listwy.

Przyjemne zacienienie - żagiel przeciwsłoneczny

Żagiel przeciwsłoneczny to wspaniałe rozwiązanie zarówno do ogrodu, jak i na taras. Daje komfortowy cień, pozwala osłonić przestrzeń w dowolnym ułożeniu (w zależności od montażu), a dzięki ciekawemu kształtowi, daje w tym zakresie spore pole manewru. Przy tym, stanowi niekwestionowaną ozdobę przestrzeni – oryginalny, ładny i dostępny w wielu kolorach do wyboru.Żagiel wykonany jest z tkaniny coolfit, to specjalny polietylen o wysokiej gramaturze, który doskonale radzi sobie z warunkami atmosferycznymi, ma właściwości zapewniające ochronę UV (do 95%) i jest odporny na pleśń. Jest również łatwy w czyszczeniu.

Rolety rzymskie

Skoro mowa o cieniu, nie można nie przedstawić kolejnej serii ciekawych rozwiązań tarasowo-ogrodowych – roletach rzymskich w formie poziomej oraz pionowej. Choć ich rola jest podobna – zapewniają cień, różnią się sposobem montażu i pozwalają osiągnąć zupełnie odmienny efekt wizualny.

Pozioma roleta rzymska, która umożliwia szybki montaż zacienionego zadaszenia. Łatwo się zwija, dając szerokie spectrum opcji regulacji nasłonecznienia, dostępna w pięknych kolorach do wyboru i sama w sobie, elegancka i stanowiąca ozdobę tarasu.Wykonana z solidnego polietylenu, odporna na działanie warunków atmosferycznych i chroniąca skutecznie przed promieniowaniem UV. Łatwa w czyszczeniu i przeznaczona do montażu na pergoli wolnostojącej lub przyściennej.

Pionowa roleta rzymska stanowi oczywiście również ochronę przed słońcem i wiatrem, również z boku, dając latem i wiosną przyjemny chłód. Prosta w montażu, łatwo się zwija i rozwija i dość szybko czyści. Jest dostępna w wielu pięknych kolorach do wyboru.Wykonana – podobnie, jak rolety poziome – z polietylenu o gęstym splocie, odpornego na działanie warunków atmosferycznych. Przeznaczona do montażu między ścianami lub belkami oraz pod i na belce.

Donice rattanowe

Aranżując elegancki taras, nie można zapomnieć o donicach. Roślinne elementy wystroju doskonale dopełnią dzieła, stwarzając przyjazny, piękny nastrój. Same osłony na donice natomiast, doskonale pasują do przedstawionych wyżej osłon i systemów zacieniających.

Proponujemy praktyczne i piękne rattanowe osłony na donice. Wykonane z technorattanu, który świetnie radzi sobie na zewnątrz, jest łatwy w czyszczeniu i pielęgnacji i idealnie wygląda na każdym tarasie. Wnętrze donicy chronione jest blachą ocynkowaną i wykończone polerowanym aluminium.Dostępne w różnych wielkościach, kształtach i kolorach do wyboru, pozwalają swobodnie zaprojektować przestrzeń zgodnie z wymaganiami, możliwościami gabarytowymi i potrzebami.

Te innowacyjne donice świetnie wyglądają również w środku przestronnych pomieszczeń. Są bardzo starannie, ręcznie
wykonane, precyzyjnie dopracowane i trudno znaleźć dla nich wizualną konkurencję

źródła zdjęć: RattanArt oraz Nesling