Pergole ogrodowe Nesling, sposób na funkcjonalną przestrzeń

Pergole ogrodowe powstały z myślą o aranżacji ogrodów, tarasów i balkonów. Ten fantastyczny dodatek pozwala stworzyć osłoniętą przestrzeń, zapewnia cień, chroni przed deszczem i wiatrem, a dodatkowo, świetnie wygląda i dodaje przestrzeni klasy. Dziś zaprezentujemy pergole ogrodowe marki Nesling – bo ten wybór jest synonimem bezkompromisowej jakości, dopracowanej funkcjonalności i rewelacyjnej trwałości użytkowej.

Ogrodowe pergole wolnostojące Nesling

Ten typ pergoli polecamy do ogrodów, w których wolna przestrzeń pozwala ustawić pergolę wolnostojącą w wybranym miejscu. Pergola wolnostojąca nie wymaga ściany. Montaż sprowadza się do osadzenia i zamocowania pergoli z wykorzystaniem kotwy ocynkowanej lub przypodłogowych wsporników.

Pergola wolnostojąca Nesling to wytrzymała i bardzo stabilna konstrukcja drewniana, na której mocowana jest roleta pozioma tego samego producenta. Dodatkowo, na pergoli można zamontować również zwijane rolety pionowe. Drewno to naturalny surowiec wysokiej jakości. Podczas zakupu sam decydujesz jaki kolor lakieru odpowiada potrzebom twojej aranżacji, a później wystarczy raz w roku zabezpieczyć drewno lakierem. Materiał, z którego powstają rolety to wysokiej jakości polietylen HDPE, tkanina, która świetnie radzi sobie w zmiennych warunkach pogodowych, ma właściwości ochronne, które zabezpieczają przed szkodliwym działaniem promieni UV i jest niezwykle przyjazna w pielęgnacji – można ją czyścić myjką ciśnieniową. Rolety są dostępne w wielu kolorach do wyboru.Ten praktyczny dodatek do ogrodu pozwoli stworzyć komfortową, zacienioną przestrzeń wszędzie tam, gdzie tego potrzebujesz.

Ogrodowe pergole przyścienne Nesling

Pergole przyścienne to odpowiedź na potrzebę zadaszenia tarasu, balkonu lub ich fragmentu. Konstrukcja pergoli umożliwia montaż przy jednej ścianie i wsparcie 2 nogami po przeciwnej stronie pergoli. Całość prezentuje się bardzo elegancko i estetycznie. Odpowiedni dobór kolorów – zarówno drewnianej części pergoli, jak i zadaszenia, dają efekt spójnego „wtopienia” pergoli w bryłę budynku.

Podobnie, jak pergola wolnostojąca, ten typ pergoli również umożliwia montaż rolety poziomej i/lub pionowej – jedna nie wyklucza oczywiście drugiej. Pergola przyścienna Nesling to komfort wypoczynku bez nadmiernego nasłonecznienia, wiatru i deszczu.

Pergola przyścienna Nesling to drewniana konstrukcja z wysokiej jakości drewna, lakierowanego na wybrany kolor oraz roleta rzymska w odpowiadającym konstrukcji drewnianej wymiarze. Dodatkowym zakupem może być również wspomniana roleta pionowa, która zapewni jeszcze większy komfort, osłonę i prywatność.

Montaż wymaga zastosowania wsporników przyściennych oraz stabilizacji nóg wspornikami przypodłogowymi. Całość jest niezwykle solidna, stabilna i świetnie wygląda.

źródła zdjęć: Nesling