Trendy dekoracji ściennych

Panele dekoracyjne szturmem wdarły się do polskich domów. Niektóre z nich jednak zdecydowanie wyróżniają się na tle innych pod względem popularności. Oto one:

Beton architektoniczny

Beton architektoniczny bardzo szybko zyskał na popularności. Ze względu na dużą wagę i wysoką cenę, często kupowane są imitacje wykonane z gipsu. Bardzo często kupuje się płyty prostokątne, przeznaczone do pokrywania całych ścian. Najpopularniejsze są jasne odcienie szarości, które oczywiście najlepiej pasują do tego materiału. Ponadto, płyty z betonu architektonicznego i jego imitacji często posiadają elementy ozdobne, pozwalające urozmaicić aranżację.

źródło: VHCT / upblue.pl

Panele dekoracyjne 3D o wzorze fali

Panele dekoracyjne 3D to kolejny, bardzo popularny produkt z tej kategorii. Wśród nich, zdecydowanie największą popularnością cieszą się wszelkie produkty o falistym wzorze. Doskonale podkreślają aranżację i świetnie łączą się z oświetleniem, które wydobywa ich trójwymiarową głębię. Praktycznie każdy producent ma w swojej ofercie przynajmniej jeden wariant takiego wzoru.

źródło: Dunes

Nowoczesna fala

Kolejne w zestawieniu są panele dekoracyjne 3D, które choć zbliżone do poprzednich za sprawą falistego wzoru, prezentują bardziej nowoczesne podejście do tematu. Ich wzór jest geometryczny, symetryczny i bardziej ułożony. Tego typu produkty również są na tyle popularne, że niemal każdy producent posiada je w swojej ofercie, dzięki czemu klienci mogą przebierać w propozycjach. Wśród nich np. w panelach wykonanych z lekkiej pianki.

źródło: Dunes

Nowoczesne wzory geometryczne

Wśród paneli 3D zdecydowanym hitem sprzedażowym są panele geometryczne, a wśród nich panel o wzorze czworościanu, przypominający nieco strukturę diamentu. Produkty o geometrycznym wzorze dostępne są w różnych rozmiarach i rodzajach wykończenia, dzięki czemu można z ich pomocą stworzyć naprawdę niesamowite kompozycje. Wypukły wzór jest świetnie podkreślany przez odpowiednie oświetlenie.

źródło: Zicaro

Fale

Fale zostały już wspomniane. W tym przypadku chodzi jednak o panele, które są ozdobione regularnym, powtarzającym się wzorem, którym można pokryć całą ścianę. Doskonale sprawdzi się czy to w pokojach dziennych, czy w sypialniach. Produkowany jest przez najróżniejszych producentów. Może być wykonany z gipsu lub z lekkiej pianki.

Jak widać, obecnie na topie są przede wszystkim wzory geometryczne jak i fale w najróżniejszych odsłonach. Niesłabnącą popularnością cieszy się również beton architektoniczny w każdej postaci.

źródło: Dunin