Stwórz ogród swoich marzeń – najpiękniejsze donice ogrodowe

Wiosna to czas, w którym ogrody aż się proszą o odświeżenie i zadbanie o piękną aranżację na nadchodzący sezon. Dlatego dziś odczarowujemy ciekawy i bogaty świat donic ogrodowych, które spełnią najbardziej wyszukane oczekiwania.

Donice ogrodowe to produkty, które muszą dekorować przestrzeń – świetnie wyglądać, muszą być zaprojektowane zgodnie z nowoczesnymi trendami i galopującą modą. Muszą być stworzone z myślą o zmiennej pogodzie i kapryśnych warunkach zewnętrznych. Dlatego powstają z wytrzymałych i solidnych materiałów, które bez trudu radzą sobie w niższych i wyższych temperaturach, na słońcu i oprą się silnym wiatrom. No a dopełnieniem oczekiwań są innowacyjne technologie i ciekawostki, które sprawiają, że donice ogrodowe stają się wyjątkowym uzupełnieniem najpiękniejszych ogrodów. Przedstawiamy TOPOWE produkty i zapraszamy na zakupy!

Donice z technorattanu – Rattan Art

Na pierwszy ogień bierzemy modne i niezwykle popularne już od wielu sezonów donice ogrodowe z technorattanu. Ten wyjątkowy materiał to tworzywo sztuczne o specjalnie dopracowanych parametrach. Wizualnie przypomina klasyczny rattan, wpisuje się więc w tworzone w szlifie natury aranżacje. W praktyce jednak, jest bez porównania bardziej trwały i odporny na wilgoć, deszcz czy słońce. Jego solidna i wytrzymała struktura sprawia również, że niełatwo uszkodzić go mechanicznie. Technorattan jest także bardzo lekki, co przy nierzadko dużych gabarytach donic ogrodowych, ma bardzo duże znaczenie. Wymieniając wszystkie walory tego niezwykłego surowca, warto jeszcze wspomnieć o bogatej kolorystyce – jak przystało na tworzywo sztuczne, technorattan jest dostępny w wielu kolorach do wyboru. Można więc dopasować go do preferowanej w ogrodzie kolorystyki i roślin, tworząc piękną całość.

Dobrane do indywidualnych preferencji

Donice ogrodowe Rattan Art to szeroki wybór gabarytów – wysokości, szerokości i pojemności. Kwadratowe „kubiki”, donice prostokątne, wysokie – w ofercie tego producenta bez trudu dobierzesz donicę do potrzeb. Ten typ donic jest bardzo chętnie wybierany do domów prywatnych, ale również obiektów hotelowych, restauracji czy użyteczności publicznej. Z pięknymi roślinami, donice ogrodowe z technorattanu prezentują się niezwykle elegancko i stylowo. Wpisują się uniwersalnie zarówno w wysublimowane, nowoczesne aranżacje, jak i rustykalne ogrody klasyczne.

Warto wspomnieć również o niezwykłej łatwości w pielęgnacji i utrzymaniu donic z technorattanu w czystości – donice z powodzeniem można czyścić na mokro lub z użyciem specjalnego środka do technorattanu. Ale to jeszcze nie koniec ich licznych zalet.

Bo detale mają znaczenie…

Donice ogrodowe Rattan Art wyróżniają się dopracowanymi detalami, które obok kwestii wizualnych, czynią je wyjątkowymi pod względem użytkowym.

Każdy model jest wzmocniony ręcznie wykonanymi ramkami z eleganckiego, polerowanego aluminium – ramki dodają donicy uroku, nowoczesności, ale również zwiększają jej wytrzymałość. To nadal nie wszystko. Producent jest absolutnie pewien jakości swych produktów (dlatego są one objęte aż 2 letnią gwarancją), żeby więc zwiększyć wytrzymałość i sprawić, że donica przetrwa w ogrodzie naprawdę długie lata, wnętrze donic wykonane jest z wysokojakościowej blachy ocynkowanej, która będąc odporną na rdzę, zabezpiecza środek przed korozją.

Donice ogrodowe z włókna szklanego – Kama Flower

Drugim, bardzo interesującym typem donic ogrodowych są donice wykonane z włókna szklanego. Te „Mercedesy” pośród donic wyróżniają się fenomenalną jakością, trwałością i świetnym wyglądem. Z taką donicą każdy taras czy ogród będzie prezentował się spektakularnie.

Rynek we Wrocławiu

Włókno szklane ma kilka unikalnych cech, które sprawiły, że poszukujący innowacji producent, skłonił się w jego kierunku, wybierając na topowy materiał w produkcji wysokojakościowych donic ogrodowych. Przede wszystkim odporność i wytrzymałość – zarówno na zmienne warunki atmosferyczne – deszcz, śnieg, upał czy wiatr, jak i uszkodzenia mechaniczne. Ponadto, włókno szklane jest w pełni odporne na korozję. No a przy tym wszystkim, donice z włókna szklanego są zaskakująco lekkie, co znacząco zwiększa ich wygodę użytkową. Ponieważ surowiec cechuje niezwykle duża elastyczność, producent zadbał o to, aby w jego ofercie miejsce znalazły absolutnie wszystkie możliwe kształty i wielkości donic. Bardzo bogata jest również jego oferta kolorystyczna. Jesteśmy przekonani, że bez trudu wybierzesz z oferty donice do twojego ogrodu.

Unikalne piękno

Donice ogrodowe Kama z włókna szklanego przykuwają spojrzenia eleganckim szlifem. Gładkie, z wysokim połyskiem, cudownie komponują się z zielenią roślin i dopełniają aranżację własnym pięknem. Wysokie, obłe, okrągłe, pękate, smukłe, małe i duże – te donice pasują do ogrodów, na tarasy i do mieszkań. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie efekt ma być unikalny, elegancki i perfekcyjny.

Personalizacja, która dopełni dzieła

Donice ogrodowe Kama to również szereg bardzo ciekawych dodatków opcjonalnych, które sprawiają, że produkty od kilku sezonów nie spadają z czołówki najchętniej wybieranych przez klientów.

  • Wkład. Donice mogą być zamawiane z wkładem lub bez niego.  Przy zamówieniu bez wkładu roślinę sadzi się bezpośrednio w donicy. Dzięki wkładom, nawet w dużych gabarytowo donicach można osadzić niewielkie kwiaty.

  • Kółka. Jeśli donica powinna być mobilna – to żaden problem. Mimo dużej wagi wypełnionej po brzegi ciężką ziemią donicy, bez trudu ją przesuniesz dzięki zamontowanym na życzenie kółkom.

  • Kryształki. Marzy ci się ogród w stylu glamour? Producent zadbał o wyjątkowe potrzeby wyjątkowych klientów i na życzenie donice z włókna szklanego Kama mogą być zdobione 12, 24 lub 36 pięknymi kryształkami w trzech różnych szlifach.

źródła zdjęć: RattanArt, KamaFlower