Jak urządzić biuro – wygoda, komfort, dobry styl

Komfortowe biuro, bez względu na to, czy urządzane w biurowcu czy domowym zaciszu, musi spełniać określone wymagania. W przeciwnym razie, nawet najbardziej lubiana praca, stanie się udręką. Na co zwrócić uwagę i o czym nie wolno zapomnieć? Inspirujemy.

W dobrym stylu

Podejścia są różne – styl wpisany w charakter branży, przepełniony dodatkami i akcentami, kojarzącymi się z prowadzonym biznesem lub przeciwnie – stonowany minimalizm, który z wyższym prawdopodobieństwem, spełni uniwersalne potrzeby. W obu podejściach można się z powodzeniem odnaleźć.

Z charakterem. Jeśli prowadzisz biuro podróży, krajobrazy z dalekich krańców świata, mapy czy zegary, wskazujące godziny  w różnych strefach czasowych, nie mogą zrobić złego wrażenia. Trzeba jednak zachować umiar, przesada bowiem, nie będzie dobrze widziana. Nie da się oczywiście urządzić wnętrza tak, żeby spodobało się każdemu, ale zachowanie dobrego smaku, pomoże zrobić na klientach dobre wrażenie.


Uniwersalnie.
Jeśli nie jesteś pewien, w jakim kierunku chciałbyś iść, postaw na zasadę „mniej znaczy więcej”. Naturalne kolory, drewno, proste formy i nieskomplikowane kształtem dodatki. Nowoczesne akcenty – beton, metal, szkło – dodadzą industrialnego charakteru, pozostawiając wciąż stosunkowo neutralne wrażenie.

Funkcjonalna wygoda

Kilka elementów, które w każdym biurze są nieodzowne i stanowią o tym, czy dzień upływa w komforcie czy nie.

Oświetlenie. Bez względu na branżę, brak światła po prostu męczy. Doskonale, jeśli do biura wpada dużo naturalnego światła. Jeśli jednak go brakuje, zadbaj o punkty świetlne, które zapewnią ci komfort i zdrowy wzrok.



Wygodne biurko
, dostosowane wielkością do indywidualnych potrzeb, z pozwalającymi chować drobiazgi szufladami lub bez nich, jeśli charakter pracy tego nie wymaga. Staraj się trzymać na jego blacie jak najmniej akcesoriów – to wizualnie wywołuje chaos, utrudnia utrzymanie porządku i robi kiepskie wrażenie.



Krzesło to oczywiście must have. A dostępnych rodzajów biurowych krzeseł jest niekończąca się lista. Dokonując wyboru, weź pod uwagę nie tylko aspekt wizualny, dopasowując je do charakteru aranżacji, ale również wygodę, ta bowiem, istotnie wpływa na efektywność i komfort pracy. Zapewnij sobie zdrową postawę, podparcie dla łokci i zadbaj o to, aby wysokość była dopasowana do twojego wzrostu.


Dodatki powinny być dostosowane do charakteru prowadzonej działalności. Jeśli spotykasz się z biznesowymi partnerami, nieodzowny będzie kawowy stolik z dwoma fotelami lub niska ława przy niewielkiej kanapie. Co istotne, tak kanapa, jak i fotele, powinny umożliwić siadanie w wyprostowanej pozycji – pozycja półleżąca zarezerwowana jest raczej dla domowego salonu.

Wizualnie – zadaj szyku

Doskonałym pomysłem jest prosta forma bazowa – czyli nieskomplikowane wizualnie meble, stonowane kolory i odrobina fantazji przy doborze drobiazgów. Elegancki kwiat, dodający klasy obraz, innowacyjny chustecznik czy przyciągający uwagę dywan. Zadbaj koniecznie o to, żeby wszystko razem wizualnie tworzyło zgrabną całość i podkreślało twój profesjonalizm.