Tynk dekoracyjny, nieograniczone pole dla wyobraźni

Design wnętrzarski i moda aranżacyjna wkroczyła na drogę inspiracji naturą. Czerpiemy chętnie z tego, co wokół nas najpiękniejsze, odchodząc od tego, co sztuczne. Ten pęd do minimalizmu wywołał do tablicy tynk dekoracyjny. Bardzo wdzięczny materiał wykończeniowy, który odkrywając bogaty świat możliwości, pozwala tworzyć niebanalne efekty wizualne w każdym wnętrzu.

Z czym to się je

Tynków dekoracyjnych jest na rynku mnóstwo. Rozwiązanie dla siebie znajdzie więc każdy, bez względu na oczekiwany efekt. Wszystkie tynki tworzone są z myślą o wieloletnim użytkowaniu, pozwalają ścianom „oddychać”, są bardzo przyjazne, zdrowe i bezpieczne w eksploatacji, a przy tym, wyjątkowo łatwo się je nakłada. Są plastyczne, umożliwiają zatem dowolne kształtowanie powierzchni, nadając im pożądany wygląd. Niektóre zawierają żywice, które zwiększają odporność na wodę. Sprawdzają się we wnętrzach, a wiele z nich stworzonych zostało również z myślą o dekorowaniu elewacji zewnętrznych.

źródło: Luxmal

Tynk betonowy

Tynk betonowy przez wielu zwany również betonem architektonicznym. Dostępny w opcji mineralnej lub wapienno-polimerowej, wizualnie do złudzenia przypomina prawdziwy beton. Wystarczy cienka warstwa, aby nadać ścianie surowy, nowoczesny wygląd.

źródło: Novacolor

Tynk trawertyn

Tynk trawertyn jest doskonałym wyborem dla osób ceniących szlachetne wykończenie. To wysokiej jakości materiał polimerowo-wapienny, który pozwala tworzyć na ścianie efekt naturalnego trawertynu. To czysta elegancja w niebanalnej formie.

źródło: Luxmal

Tynki mineralne

Tu do wyboru jest cała gama produktów, które pozwalają uzyskać bardzo zróżnicowane efekty. Imitacja marmuru w różnych odcieniach, satynowe z naturalnymi pigmentami, wapienne z dodatkami, pozwalający uzyskać niezwykły – niemal lustrzany połysk, umożliwiające tworzenie tzw. przecierek, porowate – tworzące przyciągające spojrzenia struktury – do wyboru, do koloru.

źródło: Novacolor

Tynki metaliczne

Z ich wykorzystaniem powstają nowoczesne aranżacje w stylu loftowym. Surowe, ale równocześnie bardzo eleganckie. Mienią się różnymi barwami, wyglądając o każdej porze dnia i różnych rodzajach światła zupełnie inaczej.

źródło: Novacolor

Bezkonkurencyjny

Dzięki tak szerokiemu spectrum zastosowania, nieograniczonych możliwościach, które daje, tynk dekoracyjny trudno porównać z jakimkolwiek innym materiałem wykończeniowym. Wygrywa konkury z tradycyjnymi farbami, stanowiąc samodzielną ozdobę – nie wymaga żadnych dodatków i zdobienia. Choć równocześnie pozwala na ich zastosowanie, jeśli jest taka potrzeba. Plastyczna formuła umożliwia na przykład tworzenie dodatkowo ciekawych aranżacji z zastosowaniem stempli, które z łatwością pozwalają odcisnąć na powierzchni ściany pożądane wzory.

źródło: Luxmal

Przyjazny w użyciu

Mimo spektakularnych efektów, nie wymaga wcale szczególnie wiele pracy podczas nakładania. Tynki w postaci suchej potrzebują oczywiście wody, po wymieszaniu z którą, tworzą gotową do nakładania pastę. Inne natomiast, od razu dostępne są w postaci pasty. Zagruntowana, czysta i gładka ściana doskonale scala się z tynkową pastą, nakładaną za pomocą nierdzewnej pacy. Niektóre efekty wymagają więcej, niż jednej warstwy – w takiej sytuacji wystarczy stosować się do zaleceń producenta na opakowaniu.

źródło: Novacolor