Ciepło domowe ogniska, czyli biokominek wolnostojący

Urządzając dom czy mieszkanie, zwracamy uwagę nie tylko na stylistykę, kolor ścian czy mebli, lecz także na detale, które tworzą niepowtarzalny klimat wnętrza i ogrodu. Szukamy niebanalnych dodatków, inspirujemy się różnymi dekadami i trendami. Ale przede wszystkim chcemy, by było przytulnie. Nic więc dziwnego, że od co najmniej kilku lat, biokominki wolnostojące cieszą się coraz większą popularnością. Dzięki nim, można poczuć się jak w domu.

Ogień dla wszystkich

Każdy, kto choć raz przeglądał Pinteresta w poszukiwaniu wnętrzarskich inspiracji wie, że jednym z atrakcyjniejszych dodatków jest kominek. “Tańczące” języki ognia tworzą niesamowity nastrój, pozwalają się odprężyć, wypocząć i zrelaksować. Ale na tradycyjny portal kominkowy nie każdy może sobie pozwolić. Zła lokalizacja ciągu kominowego lub jego brak definitywnie eliminuje wdrożenie takiego rozwiązania. Ale to nie znaczy, że w ogóle nie można mieć kominka... biokominka.

Biokominki można zainstalować właściwie w każdym pomieszczaniu, a także w ogrodzie, tworząc ładną, dopieszczoną przestrzeń. Nie muszą być podłączone do przewodu kominowego, a zamiast tradycyjnego opału wykorzystują biopaliwo na bazie alkoholu etylowego. Opał spala się w całości, nie pozostawiając popiołu. Nie ma też dymu czy nieprzyjemnego zapachu. Jest za to wyjątkowy klimat, stylowe wnętrze i forma, która zachwyci nawet najbardziej wybrednego estetę. Każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno miłośnicy tradycyjnej klasyki, jak i wielbiciele innowacyjnego designu.

Biokominki wolnostojące

Idealne dla tych, którzy szukają elastycznego rozwiązania. Świetnie dopasowują się do każdego wnętrza, a w razie potrzeby można je przestawić i dostosować do swoich aktualnych potrzeb.

Mnogość form, kształtów oraz materiałów wykończeniowych sprawia, że biokominek wolnostojący sprawdza się w różnorodnych aranżacjach. Wielbicielom klasycznych kominków przypadną do gustu bogato zdobione biokominki portalowe, które dzięki swoim ornamentom roztaczają aurę luksusu. Amatorzy stylu industrialnego mogą zainteresować się nowoczesnymi formami geometrycznymi, wykonanymi z kamienia i tworzywa, czyli tak zwanego betonlooku. Z kolei w eklektycznych wnętrzach, które łączą w sobie różnorodne style, doskonale odnajdą się biokominki z nietuzinkową obudową –pomarańczową, zieloną, a nawet wzorzystą.

Biokominki ogrodowe

Nie tylko w mieszkaniu i domu chcemy czuć się przytulnie. Dzięki biokominkom ogrodowym nastrojowo można poczuć się również w otoczeniu zieleni. Biopaliwo podczas spalania nie emituje dymu ani żadnych substancji, które mogą negatywnie wpłynąć na środowisko. A różnorodne kształty każdemu pozwalają znaleźć swój wymarzony biokominek ogrodowy.

Na tarasach świetnie sprawdzają się wysokie formy przypominające klasyczne pochodnie. W ogrodach, nieopodal klombów i kwietników, atrakcyjnie będą wyglądać duże misy wypełnione skałą wulkaniczną. Natomiast na balkonie, chłodniejsze wieczory umilą niewielkie biokominki ze stali nierdzewnej o wyrafinowanych kształtach. Wprost idealnych do postawienia nawet na niewielkim stoliku.

źródła zdjęć: Kami