Filtry

Producenci

Coraz częściej wykorzystywanym współcześnie elementem dekoracji wnętrz są biokominki. Dzięki ich zastosowaniu, uzyskuje się w pomieszczeniu cieplejszy charakter, a zatem staje się ono bardziej przytulne oraz wygodne. Nowoczesne biokominki mają wiele zalet, przede wszystkim czystość, która odróżnia je od klasycznych kominków. Nie zanieczyszczają ...

Coraz częściej wykorzystywanym współcześnie elementem dekoracji wnętrz są biokominki. Dzięki ich zastosowaniu, uzyskuje się w pomieszczeniu cieplejszy charakter, a zatem staje się ono bardziej przytulne oraz wygodne. Nowoczesne biokominki mają wiele zalet, przede wszystkim czystość, która odróżnia je od klasycznych kominków. Nie zanieczyszczają one powietrza w pomieszczeniu, nie pozostawiają charakterystycznego brudu czy popiołu. Biokominki produkowane przez tak renomowanych producentów jak MCJ, Kratki czy Rubyfires to produkty z najwyższej półki. Niezależnie od inspiracji, czy to nowoczesnej czy klasycznej, ich design zawsze jest starannie dopracowany, a zastosowane materiały oraz technologie – najwyższej klasy. Szeroka oferta najróżniejszych wzorów pozwala wykorzystać biokominki w różnych projektach, zapewniając ciekawy efekt i niepowtarzalną atmosferę dekorowanego wnętrza.

czytaj więcej
MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ LUB NAPISZ DO NAS!
Tel.: 733 080 450

Podkategorie

 • Kami

  Biokominki Kami to bardzo szeroka oferta produktów o bardzo zróżnicowanym designie jak i przeznaczeniu. Renomowany wytwórca wprowadza zarówno biokominki przeznaczone do użytku wewnętrznego i to w stylu i nowoczesnym jak i bardziej klasycznym oraz takie, które stworzone zostały z myślą o użytku zewnętrznym, na przykład na tarasach czy ogrodach. W pomieszczeniach biokiminki Kami mają zdecydowaną przewagę nad konwencjonalnym rozwiązaniem, gdyż za sprawą zastosowania ekologicznego biopaliwa na bazie alkoholu nie tylko nie wymagają komina, lecz także nie wytwarzają dymu, szkodliwych substancji i nieprzyjemnych zapachów. Ich montaż jest łatwy, a przy tym możliwy w niemal dowolnym wnętrzu. Biokominki Kami wymagają jedynie standardowej wentylacji. Jeżeli chodzi zaś o produkty przeznaczenia zewnętrznego, są to produkty, które będą stanowić eleganckie wykończenie aranżacji tarasu bądź ogrodu. Sprawdzają się jako efektywne źródło delikatnego światła oraz bardzo przyjemnego ciepła, które przyda się, szczególnie podczas chłodniejszych, dłuższych wieczorów. Warto przy tym wspomnieć, że biokominki Kami charakteryzują się bardzo wysoką jakością zarówno wykonania jak i wykorzystanych materiałów.

 • Kratki

  Dzięki takim firmom, jak Kratki, posiadanie w domu kominka nie oznacza wyłącznie synonimu luksusu, ale możliwość dostępną dla każdego. Najbardziej uniwersalnymi produktami firmy, skrojonymi na miarę potrzeb współczesnych klientów, są biokominki Kratki. Stanowią one wyjątkowo innowacyjną i niezwykle elastyczną dekorację, będącą alternatywą dla tradycyjnego kominka. Z uwagi na to, że biokominek Kratki nie wymaga podłączenia do przewodu kominowego, można ustawić go w dowolnym miejscu albo powiesić. Co więcej, montaż dowolnego typu biokominka Kratki jest wyjątkowo prosty i z pewnością bez trudu wykonasz go własnoręcznie. To jednak nie jedyne zalety tych produktów. Biokominki Kratki to także szeroka paleta rozmaitych modeli, różniących się formą, wykończeniem oraz kolorem, dzięki czemu wybór modelu współgrającego z aranżacją wnętrza nie sprawia żadnych trudności. Decydując się na biokominek Kratki zyskujesz pewność, że zakupiony przez Ciebie produkt jest w pełni bezpieczny. Wszystkie oferowane przez nas biokominki Kratki zasilane są wyłącznie ekologicznym źródłem energii – biopaliwem. To oznacza natomiast, że trakcie spalania, paliwo do biokominka wytwarza jedynie niewielką ilość pary oraz dwutlenku węgla. Nie powstają więc żadne substancje szkodliwe dla zdrowia. Co więcej, biokominki Kratki wyposażone są w bezpieczny i niezawodny pojemnik na paliwo. Wewnątrz pojemnika umieszczony jest specjalny wkład absorbujący, który skutecznie chłonie biopaliwo. Takie rozwiązanie ma zasadnicze zalety. Po pierwsze uniemożliwia ono rozlanie się biopaliwa, w przypadku np. przewrócenia wolnostojącego biokominka Kratki. Po drugie, chłonny wkład zmniejsza zużycie paliwa do biokominka.

 • MCJ

  Biokominki MCJ to idealne rozwiązanie dla osób mieszkających w bloku, które marzą o kominku. Przy instalacji biokominków MCJ nie jest potrzebny dostęp do przewodu kominowego, dlatego można je montować w każdym miejscu. W przeciwieństwie do kominków elektrycznych, w biokominkach MCJ płonie żywy ogień, który nie tylko nieco podnosi temperaturę pomieszczenia, ale przede wszystkim buduje bardzo przytulny nastrój. W naszym sklepie znajdziesz szeroką gamę kominków MCJ. Oferujemy zarówno biokominki wiszące, biokominki wolnostojące, jak i wkłady do biokominków oraz niezbędne do nich akcesoria. Wszystkie dostępne w sprzedaży biokominki MCJ odznaczają się bardzo nowoczesnym designem. Za te innowacyjne i niezwykle eleganckie projekty odpowiada Jaco Designe. Biokominki MCJ to efektowne i funkcjonalne połącznie stali szlachetnej z kamieniem naturalnym oraz hartownym szkłem, które wspólnie tworzą wyrafinowaną dekorację, doskonale wpisującą się w nowoczesne przestrzenie. Luksusowe biokominki MCJ stanowią nie tylko alternatywę dla kominków tradycyjnych oraz elektrycznych. Firma MCJ nastawiona jest na ciągły rozwój, czemu daje wyraz w swoich produktach. Dlatego też biokominki MCJ dostarczają użytkownikom możliwości, których dotychczasowe rozwiązania nie były w stanie zaoferować. W przeciwieństwie do klasycznych kominków, biokominki MCJ nie powodują utraty ciepła na zewnątrz; wytworzona przez nie energia pozostaje w ogrzewanym pomieszczeniu. Z tego powodu, biokominki MCJ doskonale sprawdzają się w roli dodatkowego źródła ciepła. Co więcej, firma MCJ jest autorem systemu nawilżania, który stanowi część składową każdego biokominka MCJ. Takie rozwiązanie powoduje, że biokominek nie tylko nie wysusza powietrza, ale w połączeniu z zastosowaniem olejków eterycznych, może stanowić narzędzie do aromaterapii w domowym zaciszu. Jedynym źródłem energii biokominków MCJ jest biopaliwo. Produktem spalania biopaliwa jest oprócz ciepła, także para wodna oraz nieznaczna ilość dwutlenku węgla, w związku z czym biokominki MCJ są w pełni bezpieczne. W zależności od ustawienia płomienia, paliwo do biokominka spala się do pięciu godzin.

 • RubyFires

  Doskonałym sposobem na ocieplenie domowej atmosfery jest zakup biokominka. Ta niezwykle innowacyjna interpretacja tradycyjnego rozwiązania, dostarcza wiele możliwości montażu. Biokominki RubyFires to ekskluzywne i nowoczesne produkty, cieszące się uznaniem klientów od kilkunastu lat. Firma RubyFires podąża za trendami i doskonale odzwierciedla je we wszystkich parametrach swoich produktów. Biokominki RubyFires odznaczają się przede wszystkim doskonałą jakością, którą gwarantuje stosowanie w produkcji trwałych i odpornych na temperaturę materiałów tj.: wysokogatunkowa płyta MDF, hartowane szkło, stal, polietylen, Betonlook – połącznie kamienia z materiałem syntetycznym, etc. W ofercie biokominków RubyFires znajduje się wiele wyjątkowo współczesnych modeli, które doskonale nadają się do ekstrawaganckich aranżacji, urządzonych w niesztampowym guście. Biokominki RubyFires to wysmakowane propozycje, dzięki którym przestrzeń Twojego domu, zyska bardzo atrakcyjną i klimatyczną ozdobę. Wśród oferowanych przez producenta rozwiązań, znajdują się także propozycje skierowane do osób preferujących klasyczne ozdoby. Wspaniale uzupełniają one wnętrza stylizowane na dawną estetykę. Większość tego typu modeli wykonana jest z forniru z naturalnego kamienia. Ponadto, w naszym sklepie Efekciarnia.pl znajdziesz zarówno biokominki RubyFires wiszące, jak i biokominki RubyFires stojące. Dostępne są także wkłady do biokominków, które przy odrobinie kreatywności możesz obudować według własnej wizji i potrzeb.

  Wybierz produkty