Filtry

Kategorie

Biokominki to fantastyczny sposób na ocieplenie charakteru danego pomieszczenia w sytuacji, gdy z pewnych względów nie chce się, lub nie może wykorzystać zwykłego kominka. Zapewniają wnętrzu przytulność jednocześnie w żaden sposób nie brudząc, nie zanieczyszczając pomieszczenia. Kolejnym atutem, jakim cechują się biokominki jest ich różnorodność...

Biokominki to fantastyczny sposób na ocieplenie charakteru danego pomieszczenia w sytuacji, gdy z pewnych względów nie chce się, lub nie może wykorzystać zwykłego kominka. Zapewniają wnętrzu przytulność jednocześnie w żaden sposób nie brudząc, nie zanieczyszczając pomieszczenia. Kolejnym atutem, jakim cechują się biokominki jest ich różnorodność. W ofercie MCJ, Rubyfires oraz firmy Kratki znajdziemy biokominki wiszące, biokominki stojące, do zabudowy oraz biopaleniska. Również ich design potrafi być naprawdę zróżnicowany. Nowoczesny wygląd, z wykorzystaniem szkła czy aluminium świetnie dopełni każdy projekt nadając mu niepowtarzalnego i unikatowego charakteru, dzięki któremu będzie zachwycać nawet najbardziej wymagających klientów. Także osoby lubujące się w klasycznych aranżacjach znajdą ofertę dla siebie wśród produktów o mniej nowatorskim designie. Biokominki są obecnie używane w wielu aranżacjach, gdyż architekci wnętrz dostrzegli, jakie mogą z nich płynąć korzyści.

czytaj więcej
MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ LUB NAPISZ DO NAS!
Tel.: 733 080 450

Podkategorie

 • Biokominki wiszące

  Jeśli z przyczyn technicznych nie możesz pozwolić sobie na tradycyjny kominek, a wciąż o nim marzysz, to doskonałym wyjściem z takiej sytuacji jest biokominek. Jest to doskonałe rozwiązanie, które wnosi do urządzanego wnętrza sporą dozę ciepła – zarówno w sensie metaforycznym, jak i dosłownym. W naszej ofercie znajdziesz mnóstwo atrakcyjnych modeli, które oprócz designu i rozmiarów, różnią się także sposobem montażu. Ciekawym i godnym uwagi rozwiązaniem są biokominki wiszące. Bez względu na model, są one niezwykle proste w montażu. W tylnej części każdego biokominka wiszącego, nawiercone są otwory montażowe, więc jedyne co musisz zrobić, to wybrać miejsce, w którym chcesz umieścić swój biokominek i po prostu go tam zawiesić. Z powodzeniem możesz zawiesić go na gładkiej ścianie, ale warto także wziąć pod uwagę bardziej wyrazistą ekspozycję. Biokominki wiszące wyśmienicie prezentują się w specjalnie stworzonych dla nich wnękach. Dzięki takiemu rozwiązaniu, można uzyskać bardzo naturalny a zrazem widoczny efekt, który do złudzenia przypomina tradycyjny kominek. Ponadto, biokominek wiszący doskonale dopełnia aranżację wnętrza, kiedy jest zamontowany na wystającym ponad powierzchnię ściany elemencie dekoracyjnym. Ponadto, przy takiej instalacji możliwe jest stworzenie własnej obudowy biokominka, przez co zyskuje on bardzo indywidualny charakter i subtelnie wtapia się w urządzaną przestrzeń. W naszym sklepie dostępna jest szeroka gama nowoczesnych rozwiązań, które znajdują zastosowanie w zróżnicowanych aranżacjach. Każdy oferowany przez nas biokominek wiszący pochodzi od renomowanych producentów, co daje gwarancję wysokiej jakości wykonania. Tradycyjny opał, w biokominkach został zastąpiony biopaliwem. Jest to bardzo bezpieczne rozwiązanie, które ponadto zdecydowanie redukuje konieczność sprzątania. Dzieje się tak dlatego, że biopaliwo spala się bezwonnie, a w trakcie tego procesu nie powstają ani szkodliwe dla zdrowia substancje, ani popiół.

 • Biokominki wolnostojące

  Biokominek to innowacyjna wersja tradycyjnego kominka, która doskonale wpisuje się w zróżnicowane potrzeby współczesnych klientów. Wielu z nas, z uwagi na miejsce zamieszkania, nie może pozwolić sobie na klasyczny kominek. Biokominek to niezwykle wdzięczne rozwiązanie, które nadaje się do montażu w dowolnym miejscu, także w bloku. Nie wymaga on bowiem podłączenia do przewodu kominowego, ani do elektryczności. Wyjątkowo elastycznym produktem z tej kategorii jest biokominek wolnostojący. Dostosowanie go do aranżacji wnętrza jest niezwykle proste, a z uwagi na to, że nie jest on montowany na stałe, w razie potrzeby można umieścić go w innym miejscu. Co więcej, przy sprzyjającej aurze, biokominek wolnostojący można także wystawić na zewnątrz – np. w ogrodzie, czy na tarasie. Wszystkie oferowane przez nas biokominki wolnostojące, stanowią wyjątkowo efektowną ozdobę i nadają się do wystroju wnętrz o zróżnicowanej aranżacji. Co więcej, jest to rozwiązanie niezwykle czyste i bezpieczne. Potrzebne do biokominków wolnostojących biopaliwo, spala się bezwonnie, nie emitując szkodliwych oparów. W trakcie spalania, nie powstaje również popiół, przez co czyszczenie biokominków wolnostojących nie jest problematyczne. Wszystkie te atuty gwarantują wiodący producenci biokominków wolnostojących, których produkty znajdziesz w naszym sklepie Efekciarnia.pl.

 • Biokominki do zabudowy

  Jeśli poszukujesz efektownej ozdoby, która zbuduje niepowtarzalny klimat w Twoim domu, powinieneś rozważyć montaż biokominka. Jest to wyjątkowo niewymagający produkt, który nie potrzebuje podłączenia do przewodu kominowego, ani też żadnych mediów, przez co możesz zamontować go w dowolnym, wybranym przez Ciebie miejscu. W naszym sklepie Efekciarnia.pl zajdziesz mnóstwo rozwiązań tego typu, spośród których z pewnością wybierzesz model odpowiadający Twoim wymaganiom. Produktem, dostarczającym najwięcej możliwości zastosowania i montażu, jest biokominek do zabudowy. Precyzyjnie wykonane i oprawione biopalenisko, nadaje się do montażu w dowolnej kombinacji. Możesz je obudować przy pomocy wybranych przez siebie materiałów, czyniąc je tym samym biokominkiem wiszącym lub stojącym. Biokominek do zabudowy to najlepszy produkt dla Ciebie, jeśli zależy Ci na zindywidualizowanej ozdobie, która najpełniej dookreśli aranżację wnętrza Twojego domu. Dostępne w naszym sklepie biokominki do zabudowy pochodzą od wiodących producentów i odznaczają się zróżnicowanym wykonaniem oraz designem. Wyprodukowane są z wysokiej jakości materiałów, odpornych na działanie ognia. Biokominek do zabudowy, po skończonym montażu, należy wypełnić specjalistycznym biopaliwem. Zastępuje ono tradycyjny opał i co więcej, jest także niezwykle bezpiecznym i higienicznym rozwiązaniem.

 • Biopaleniska

  Jeśli ze względu na miejsce zamieszkania, nie możesz pozwolić sobie na budowę tradycyjnego kominka, polecamy Twojej uwadze niezwykle nowoczesną alternatywę – biokominek. Jest to wyjątkowo niekłopotliwy element ozdobny, który nie wymaga podłączenia do przewodu kominowego, dzięki czemu możesz go zainstalować w dowolnym miejscu. W ofercie Efekciarnia.pl znajdziesz wiele modeli biokominków wiszących oraz stojących. W sprzedaży dostępne są również biopaleniska, które odznaczają się wyjątkowo szerokim zastosowaniem. Mogą one pełnić funkcję biokominka do zabudowy lub też samego wkładu do biokominka. Dzięki temu, przy pomocy biopaleniska, możesz stworzyć biokominek swoich marzeń, który będzie perfekcyjnie współgrał z Twoją aranżacją. Biopaleniska wykonane są bardzo precyzyjnie, z wysokiej jakości materiałów, które to są niezwykle odporne na działanie ognia. Ze względów bezpieczeństwa, biopaleniska należy łączyć jednak wyłącznie z elementami z metalu lub kamienia. Oferowane przez Efekciarnia.pl biopaleniska, to produkty wysokiej klasy, autorstwa wiodących producentów. Dostępne wzory różnią się wykonaniem oraz wymiarami, więc z pewnością znajdziesz wśród nich model, który odpowiada Twoim wymaganiom. Biopaleniska należy napełniać wyłącznie przeznaczonym do tego biopaliwem, które gwarantuje bezpieczne użytkowanie. Biopaliwo nie emituje szkodliwych dla zdrowia substancji, jest bez wonne, a ponadto przy jego spalaniu nie powstaje popiół.

 • Kominki elektryczne

  Kominki elektryczne to zyskujące na popularności rozwiązanie. Pozwalają wprowadzić do wnętrza atmosferę ciepła. Dzięki nim, mogą się Państwo zrelaksować po ciężkim dniu, wpatrując się w kojący płomień. Są idealnym rozwiązaniem dla mieszkań, zwłaszcza w nowym budownictwie, gdzie tradycyjny kominek jest już na starcie skreślony przez wygórowane wymogi techniczne takie jak konieczność przyłączenia do instalacji kominowej. Kominki elektryczne mają tę przewagę, iż wymagają jedynie zasilania sieciowego. W przeciwieństwie do instalacji konwencjonalnych nie wymagają drewna, czy innego paliwa, które napędzi proces spalania. Płomień wytwarzany jest przy pomocy żarówek i membran. Powstała w ten sposób imitacja wygląda naprawdę autentycznie. Dodatkową zaletą jest czystość oraz bezpieczeństwo. Kominki elektryczne nie spalają niczego, nie powstaje więc popiół. Są bezemisyjne, nie wydzielają ani dymu, ani innych szkodliwych substancji, dzięki czemu domownicy nie mają powodów do obaw czy zmartwień. Największą jednak ich zaletą jest fakt, że można je umieścić w dowolnym pomieszczeniu, bardzo łatwo je montując i uruchamiając.

 • Akcesoria

  Biokominek to nowoczesne rozwiązanie, które doskonale zastępuje tradycyjny kominek, a jednocześnie jest wyjątkowo proste w montażu oraz obsłudze. W ofercie naszego sklepu znajdziesz wiele modeli, wśród których z pewnością bez trudu znajdziesz wzór, odpowiadający Twoim wymaganiom. Ponadto, naszym klientom zapewniamy szeroką gamę akcesoriów jak np.: wkłady do biokominków, szyby do biokominków, paliwo do biokominków oraz dekoracje imitujące polana drewna lub kamienie. Biokominki stanowią wyjątkowo efektowną i niekłopotliwą ozdobę wnętrza. Potrzebne do ich działania biopaliwo stanowi ekologiczne źródło energii. Paliwo do biokominka produkowane jest z ekologicznego alkoholu. W trakcie spalania, nie wydziela ono szkodliwych substancji, jedynie niewielką ilość dwutlenku węgla. Paliwo jest bezwonne, jednak w naszym sklepie dostępne jest również paliwo do biokominka o zapachu kawy oraz lasu. Wskazane jest stosowanie wyłącznie specjalistycznego paliwa do biokominka, ponieważ tylko ono zapewnia pełne bezpieczeństwo użytkowania biokominka i właściwy czas działania. Paliwo do biokominka, w zależności od pojemności oraz ustawienie wielkości płomienia, spala się do pięciu godzin.

  Wybierz produkty