Incana

Niezwykle modnym ostatnio rozwiązaniem aranżacyjnym jest kamień Incana. Ten nowoczesny produkt nadaje się zarówno do wnętrz, jak i na zewnętrzne partie budynków. To rodzi całe morze aranżacyjnych możliwości i m.in. właśnie dlatego kamień dekoracyjny Incana tak bardzo przypadł do gustu zarówno amatorom, jak profesjonalistom i dlatego też możesz g...

Niezwykle modnym ostatnio rozwiązaniem aranżacyjnym jest kamień Incana. Ten nowoczesny produkt nadaje się zarówno do wnętrz, jak i na zewnętrzne partie budynków. To rodzi całe morze aranżacyjnych możliwości i m.in. właśnie dlatego kamień dekoracyjny Incana tak bardzo przypadł do gustu zarówno amatorom, jak profesjonalistom i dlatego też możesz go znaleźć w Efekciarni.pl. Za polską marką przemawiają także uzyskane wyróżnienia, takie jak Acanthus Aureus – nagroda przyznana na Międzynarodowych Targach Poznańskich Budma 2010 oraz Gazele Biznesu – nadana przez „Puls Biznesu” w roku 2008. Kamień Incana ujęto w cztery kolekcje – Prestige, Decor, Brick oraz Stone. Tym co wyróżnia serię Prestige jest kolor. Kamień dekoracyjny Incana pochodzący z tej kolekcji występuje wyłącznie w dwóch wariantach kolorystycznych – Pearl i Carbon, które położone na ścianach prezentują się niezwykle elegancko. Kamień Incana z serii Decor doskonale nadaje do ocieplenia klimatu wnętrza. Znajdziesz tutaj modele przypominające wyglądem trójwymiarowe puzzle albo plecionkę z wikliny. Z kolei kolekcja Brick to zbiór wyjątkowo uniwersalnych dekoracji, które tworzą w aranżowanej przestrzeni szczególnie swojski klimat. Te modele to także niezwykle wdzięczny kamień elewacyjny Incana. Poza tym, kamień Incana tego rodzaju to także wyśmienity sposób na stworzenie ścian z surowej, czerwonej cegły. Obłożenie wybranych powierzchni kamieniem Incana jest zdecydowanie łatwiejsze, niż faktyczna budowa z cegieł. Co więcej, kamień elewacyjny Incana tworzy także warstwę izolacyjną na dekorowanym budynku. Na szczególną uwagę zasługuje także kolekcja Stone, w której możesz znaleźć płytki dekoracyjne o nieregularnych kształtach, przypominające fragmenty skał. Naturalna kolorystyka sprawia, że kamień Incana doskonale wtapia się zarówno w nowoczesne, jak i klasyczne przestrzenie. Ciepłe kolory rozjaśniają wnętrza, a także doskonale przystrajają takie przestrzenie jak ganek czy taras.

czytaj więcej
MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ LUB NAPISZ DO NAS!
Tel.: 616 350 140

Podkategorie

 • Decor

  Jeśli poszukujesz ciekawych rozwiązań aranżacyjnych, które zachwycą nie tylko Ciebie, ale także odwiedzających Twój dom gości, zapoznaj się z ofertą Incana Decor. To kolekcja wyjątkowych inspiracji, które sprawią, że Twoje ściany zyskają zupełnie nowy, nietuzinkowy wygląd. W Serii Incana Decor znajdziesz kilka modeli gipsowych płytek dekoracyjnych o zróżnicowanej stylistyce. Wzór Quadro to układanka kwadratowych puzzli, z których część wysunięta jest nieco na przód, pod różnym kątem. Tak ozdobiona ściana z pewnością nigdy Ci się nie znudzi. Zapoznając się z ofertą Incana Decor warto zwrócić uwagę na model Arco, który wyglądem przypomina strukturę plecionej wikliny. Ten niebanalny dodatek nadaje przestrzeniom nieco swojskości i ciepła. Kolorystyka dekoracyjnych płytek Incana Decor to przede wszystkim odcienie beżu i szarości. To sprawia, że tego typu dekoracje ścienne niezwykle łatwo adaptują się w domowych przestrzeniach. Niezwykle praktyczną zaletę stanowi fakt, że Incana Decor z powodzeniem może być wykorzystana także w charakterze dekoracji elewacyjnej, przy jej pomocy możesz więc udekorować dowolny fragment swojego domu, nie obawiając się o trwałość jej montażu.

 • Stone

  Producent i zarazem autor kolekcji Incana Stone mówi o niej krótko: „Inspirowane naturą kształty i kolory”. Przyglądając się samym produktom naprawdę trudno się z nim nie zgodzić. Incana Stone to zbiór kilku modeli kamienia dekoracyjnego, utrzymany w niezwykle ciepłych barwach, które udzielają się dekorowanym przestrzeniom. Odcienie piasku, beżu i szarości elastycznie wtapiają się w tło, dopełniając całości i nadając jej wyjątkowego charakteru. Wszystkie wzory Incana Stone wykonane są z gipsu, jednak sposób ukształtowania płytek oraz ich wybarwienia stwarza miłe dla oka złudzenie, że mamy do czynienia z naturalnym kamieniem. Surowość kamienia w zestawianiu z ciepłem barw pozwalają zaadaptować ten dodatek zarówno do nowoczesnego, jak i bardzo klasycznego projektu. Praktyczną zaletą jest możliwość zamontowania kamienia także na zewnątrz budynku. Incana Stone doskonale sprawdza się w roli dekoracji elewacyjnej frontu lub tarasu. Bez względu na to czy chcesz udekorować wnętrze czy też zewnętrzną część domu, Incana Stone będzie prezentować się równie okazale, a jej trwałość się nie zmieni. Do zamontowania płytek Incana Stone będziesz potrzebować kleju Incana, który znajdziesz w naszym sklepie Efekciarnia.pl.

 • Brick

  Ściana z cegły w roli głównej? Czemu nie! To wyjątkowo modne rozwiązanie aranżacyjne można uzyskać przy pomocy płytek dekoracyjnych z kolekcji Incana Brick. W tym segmencie produktów znajdziesz kilka modeli płytek, które po ułożeniu do złudzenia przypominają ceglany mur. Incana Brick Retro to najbardziej nieregularny wzór z tej serii. Przyklejony na ścianie nie sprawia wrażenia ułożonego od linijki, ale to właśnie powoduje, że prezentuje się on niezwykle realistycznie, jakby został nadgryziony zębem czasu. Z kolei Incana Brick Antica charakteryzuje się długimi i wąskimi płytkami w dwóch kolorach – Arancia i Grigio. Ten model szczególnie korzystnie komponuje się z ciemniejszą fugą. Incana Brick Sardinia odznacza się wyjątkowo klasycznym, rustykalnym wyglądem, podkreślonym ciepłą barwą. Płytki tego modelu posiadają nieco wygładzoną powierzchnię, przez co wyglądają bardziej swojsko i przytulnie. Przeciwieństwo tego wzoru stanowi Incana Brick Arnhem, któremu wyraźne żłobienia nadają masywności. Solidny wygląd sprawia, że ten rodzaj płytek Incana Brick znakomicie prezentuje się na zewnątrz, jako dekoracja frontu domu lub uwydatnienie charakteru tarasu, łączącego dom z ogrodem. Wszystkie płytki dekoracyjne Incana Brick, dostępne w naszym sklepie Efekciarnia.pl, mogą stanowić zarówno ozdobę wnętrza domu, jak i jego elewacji.

 • Akcesoria

  Kamień dekoracyjny Incana to doskonały sposób na dookreślenie charakteru wnętrza, ale także całego domu. Płytki dekoracyjne z powodzeniem mogą być montowane również bezpośrednio na elewacji. Dzięki temu ściana tarasu będzie współgrać ze stylistyką wnętrza, stanowiąc jego przemyślane przedłużenie. W dziale Akcesoria znajdziesz wszystko to, co potrzebne jest do zamontowania płytek dekoracyjnych w wybranym przez Ciebie miejscu, czyli: klej Incana, fuga Incana, impregnat Incana. Przygotowując się do montażu, w pierwszej kolejności należy zadbać o klejoną powierzchnię. Konieczne jest jej wyczyszczenie i osuszenie, a następnie dokładne zagruntowanie. Klej Incana musi zostać nałożony na każdą z mocowanych płytek. Zanim to zrobisz przetrzyj każdy element papierem ściernym, dzięki temu praca przebiegnie sprawniej, a raz przyklejone płytki ściśle zwiążą się ze ścianą. Klejenie zaczynamy od dolnej partii ściany. Klej Incana zapewnia trwałe wiązanie z powierzchnią, dlatego upewnij się, że pierwsza linia płytek została właściwie wypoziomowana. Do wypełnienia przestrzeni pomiędzy poszczególnymi płytkami niezbędna jest fuga Incana. Do wyboru masz aż dziewięć kolorów tego spoiwa – biały, szary, popielaty, grafitowy, kremowy, ceglasty, czarny, brązowy i piaskowy. Fuga Incana uwydatnia charakter ściany. Możesz połączyć ciemne płytki z jasną fugą lub wybrać produkty o podobnej tonacji, uzyskując diametralnie inny efekt wizualny. O trwałości i nienagannym wyglądzie kamienia dekoracyjnego przesądza impregnat Incana. Powierzchnię płytek należy pokryć tym środkiem odczekując 14 dni od zamontowania ich na ścianie. Impregnat Incana zabezpiecza powierzchnię przed kruszeniem, wilgocią oraz brudem.

  Wybierz produkty