Filtry

Włączone filtry:

  Biokominki

  Biokominek to doskonała alternatywa dla tradycyjnego kominka, która jednocześnie posiada wiele zalet. Przede wszystkim, biokominki nie wymagają podłączenia do przewodu kominowego, co stanowi ich niewątpliwy atut. To oznacza, że biokominek możesz bez obaw zamontować w mieszkaniu, w dokładnie tym miejscu, które wybierzesz. Ponadto, jest to rozwiąz...

  Biokominek to doskonała alternatywa dla tradycyjnego kominka, która jednocześnie posiada wiele zalet. Przede wszystkim, biokominki nie wymagają podłączenia do przewodu kominowego, co stanowi ich niewątpliwy atut. To oznacza, że biokominek możesz bez obaw zamontować w mieszkaniu, w dokładnie tym miejscu, które wybierzesz. Ponadto, jest to rozwiązanie niezwykle bezpieczne i czyste. W biokominkach tradycyjny opał zastępuje tzw. biopaliwo. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nie ma potrzeby usuwania popiołu, ponieważ biopaliwo spalane jest w całości – utlenia się nie emitując szkodliwych dla zdrowia substancji. Biokominki pełnią przede wszystkim funkcję dekoracyjną. Chociaż faktem jest, że w trakcie spalania biopaliwa emitowane jest ciepło, to jednak biokominka nie należy czynić głównym źródłem ciepła. W ofercie naszego sklepu znajdziesz mnóstwo atrakcyjnych modeli biokominków, autorstwa wiodących producentów – Kratki, RubyFires, Kami, MCJ oraz Globmetal. Dostępne modele różnią się miedzy sobą stylistyką, kolorami, doborem i połączeniem materiałów, a także rozmiarem. Ponadto, oferujemy rozmaite rozwiązania w tym zakresie jak np.: biokominki wiszące, biokominki stojące, biokominki do zabudowy, biokominki na zamówienie, biopaleniska, a także niezbędne akcesoria do biokominków. Jeśli więc zdecydujesz się na montaż biokominka, w naszym sklepie z pewnością znajdziesz model, który sprosta Twoim oczekiwaniom i tym samym spełni się Twoje marzenie o kominku w domu.

  czytaj więcej
  MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ LUB NAPISZ DO NAS!
  Tel.: 616 350 140

  Podkategorie

  • RubyFires

   Doskonałym sposobem na ocieplenie domowej atmosfery jest zakup biokominka. Ta niezwykle innowacyjna interpretacja tradycyjnego rozwiązania, dostarcza wiele możliwości montażu. Biokominki RubyFires to ekskluzywne i nowoczesne produkty, cieszące się uznaniem klientów od kilkunastu lat. Firma RubyFires podąża za trendami i doskonale odzwierciedla je we wszystkich parametrach swoich produktów. Biokominki RubyFires odznaczają się przede wszystkim doskonałą jakością, którą gwarantuje stosowanie w produkcji trwałych i odpornych na temperaturę materiałów tj.: wysokogatunkowa płyta MDF, hartowane szkło, stal, polietylen, Betonlook – połącznie kamienia z materiałem syntetycznym, etc. W ofercie biokominków RubyFires znajduje się wiele wyjątkowo współczesnych modeli, które doskonale nadają się do ekstrawaganckich aranżacji, urządzonych w niesztampowym guście. Biokominki RubyFires to wysmakowane propozycje, dzięki którym przestrzeń Twojego domu, zyska bardzo atrakcyjną i klimatyczną ozdobę. Wśród oferowanych przez producenta rozwiązań, znajdują się także propozycje skierowane do osób preferujących klasyczne ozdoby. Wspaniale uzupełniają one wnętrza stylizowane na dawną estetykę. Większość tego typu modeli wykonana jest z forniru z naturalnego kamienia. Ponadto, w naszym sklepie Efekciarnia.pl znajdziesz zarówno biokominki RubyFires wiszące, jak i biokominki RubyFires stojące. Dostępne są także wkłady do biokominków, które przy odrobinie kreatywności możesz obudować według własnej wizji i potrzeb.

  • Kami

   Biokominki Kami to bardzo szeroka oferta produktów o bardzo zróżnicowanym designie jak i przeznaczeniu. Renomowany wytwórca wprowadza zarówno biokominki przeznaczone do użytku wewnętrznego i to w stylu i nowoczesnym jak i bardziej klasycznym oraz takie, które stworzone zostały z myślą o użytku zewnętrznym, na przykład na tarasach czy ogrodach. W pomieszczeniach biokiminki Kami mają zdecydowaną przewagę nad konwencjonalnym rozwiązaniem, gdyż za sprawą zastosowania ekologicznego biopaliwa na bazie alkoholu nie tylko nie wymagają komina, lecz także nie wytwarzają dymu, szkodliwych substancji i nieprzyjemnych zapachów. Ich montaż jest łatwy, a przy tym możliwy w niemal dowolnym wnętrzu. Biokominki Kami wymagają jedynie standardowej wentylacji. Jeżeli chodzi zaś o produkty przeznaczenia zewnętrznego, są to produkty, które będą stanowić eleganckie wykończenie aranżacji tarasu bądź ogrodu. Sprawdzają się jako efektywne źródło delikatnego światła oraz bardzo przyjemnego ciepła, które przyda się, szczególnie podczas chłodniejszych, dłuższych wieczorów. Warto przy tym wspomnieć, że biokominki Kami charakteryzują się bardzo wysoką jakością zarówno wykonania jak i wykorzystanych materiałów.

  • INFIRE

   Biokominki InFire to szeroka gama produktów mających na celu stworzyć alternatywę dla klasycznych kominków (zasilanych drewnem) oraz kominków elektrycznych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań, mają one wiele zalet, których nie mają inne rozwiązania. Przede wszystkim, biokominki InFire spalają bezpieczne biopaliwo, które nie emituje żadnych szkodliwych substancji, dymu ani przykrego zapachu. Sprawia to, że tak jak i kominki elektryczne, nadają się one do zastosowania niemal w każdym pomieszczeniu, nawet bez dostępu do komina. Do ich eksploatacji wystarcza sprawna wentylacja wnętrza. Biokominki InFire oferują oczywiście wiele najróżniejszych wzorów. Producent daje klientom do wyboru biokominki wiszące, wolnostojące, narożnikowe zarówno w klasycznym jak i nowoczesnym kształcie. Niektóre modele wykorzystują ciekawą kolorystykę, inne zaś połączenie stali i szkła. Biokominki InFire są więc świetną metodą aby ocieplić atmosferę wnętrza przy utrzymaniu jego współczesnego charakteru.

  • SIMPLE fire

   Biokominki Simple Fire są bardzo ciekawą alternatywą, przeznaczoną dla wszystkich osób, które chciałyby wprowadzić do swoich wnętrz cieplejszą atmosferę, przy czym mieszkają w mieszkaniu, bądź w domu bez dostępu do przewodów kominowych albo po prostu chcą rozwiązania stwarzającego mniej problemów niż konwencjonalny kominek spalający drewno. Biokominki Simple Fire swoją stylistyką nawiązują zresztą do tradycyjnych kominków – wykonane są ze stali pomalowanej proszkowo na czarny kolor. Mają prosty design, przez co doskonale wkomponowują się we wnętrza klasyczne i nowoczesne. Wykorzystują wysokiej jakości palniki zasilane paliwem na bazie alkoholu etylowego. Jest to świetne rozwiązanie – spalając się wytwarza piękny płomień, a przy tym nad wyraz wygodne i proste w obsłudze. Biokominki Simple Fire nie wymagają odprowadzania spalin, co ogranicza do minimum prace montażowe. Do ich bezpiecznego użytkowania wystarcza sprawna standardowa wentylacja, np. w postaci delikatnie uchylonego okna, zapewniającego dopływ świeżego powietrza. Biokominki Simple Fire występują w wielu wersjach – wolnostojących, wiszących i do zabudowy.

  • Biokominki wiszące

   Jeśli z przyczyn technicznych nie możesz pozwolić sobie na tradycyjny kominek, a wciąż o nim marzysz, to doskonałym wyjściem z takiej sytuacji jest biokominek. Jest to doskonałe rozwiązanie, które wnosi do urządzanego wnętrza sporą dozę ciepła – zarówno w sensie metaforycznym, jak i dosłownym. W naszej ofercie znajdziesz mnóstwo atrakcyjnych modeli, które oprócz designu i rozmiarów, różnią się także sposobem montażu. Ciekawym i godnym uwagi rozwiązaniem są biokominki wiszące. Bez względu na model, są one niezwykle proste w montażu. W tylnej części każdego biokominka wiszącego, nawiercone są otwory montażowe, więc jedyne co musisz zrobić, to wybrać miejsce, w którym chcesz umieścić swój biokominek i po prostu go tam zawiesić. Z powodzeniem możesz zawiesić go na gładkiej ścianie, ale warto także wziąć pod uwagę bardziej wyrazistą ekspozycję. Biokominki wiszące wyśmienicie prezentują się w specjalnie stworzonych dla nich wnękach. Dzięki takiemu rozwiązaniu, można uzyskać bardzo naturalny a zrazem widoczny efekt, który do złudzenia przypomina tradycyjny kominek. Ponadto, biokominek wiszący doskonale dopełnia aranżację wnętrza, kiedy jest zamontowany na wystającym ponad powierzchnię ściany elemencie dekoracyjnym. Ponadto, przy takiej instalacji możliwe jest stworzenie własnej obudowy biokominka, przez co zyskuje on bardzo indywidualny charakter i subtelnie wtapia się w urządzaną przestrzeń. W naszym sklepie dostępna jest szeroka gama nowoczesnych rozwiązań, które znajdują zastosowanie w zróżnicowanych aranżacjach. Każdy oferowany przez nas biokominek wiszący pochodzi od renomowanych producentów, co daje gwarancję wysokiej jakości wykonania. Tradycyjny opał, w biokominkach został zastąpiony biopaliwem. Jest to bardzo bezpieczne rozwiązanie, które ponadto zdecydowanie redukuje konieczność sprzątania. Dzieje się tak dlatego, że biopaliwo spala się bezwonnie, a w trakcie tego procesu nie powstają ani szkodliwe dla zdrowia substancje, ani popiół.

  • Biokominki wolnostojące

   Biokominek to innowacyjna wersja tradycyjnego kominka, która doskonale wpisuje się w zróżnicowane potrzeby współczesnych klientów. Wielu z nas, z uwagi na miejsce zamieszkania, nie może pozwolić sobie na klasyczny kominek. Biokominek to niezwykle wdzięczne rozwiązanie, które nadaje się do montażu w dowolnym miejscu, także w bloku. Nie wymaga on bowiem podłączenia do przewodu kominowego, ani do elektryczności. Wyjątkowo elastycznym produktem z tej kategorii jest biokominek wolnostojący. Dostosowanie go do aranżacji wnętrza jest niezwykle proste, a z uwagi na to, że nie jest on montowany na stałe, w razie potrzeby można umieścić go w innym miejscu. Co więcej, przy sprzyjającej aurze, biokominek wolnostojący można także wystawić na zewnątrz – np. w ogrodzie, czy na tarasie. Wszystkie oferowane przez nas biokominki wolnostojące, stanowią wyjątkowo efektowną ozdobę i nadają się do wystroju wnętrz o zróżnicowanej aranżacji. Co więcej, jest to rozwiązanie niezwykle czyste i bezpieczne. Potrzebne do biokominków wolnostojących biopaliwo, spala się bezwonnie, nie emitując szkodliwych oparów. W trakcie spalania, nie powstaje również popiół, przez co czyszczenie biokominków wolnostojących nie jest problematyczne. Wszystkie te atuty gwarantują wiodący producenci biokominków wolnostojących, których produkty znajdziesz w naszym sklepie Efekciarnia.pl.

  • Biokominki do zabudowy

   Jeśli poszukujesz efektownej ozdoby, która zbuduje niepowtarzalny klimat w Twoim domu, powinieneś rozważyć montaż biokominka. Jest to wyjątkowo niewymagający produkt, który nie potrzebuje podłączenia do przewodu kominowego, ani też żadnych mediów, przez co możesz zamontować go w dowolnym, wybranym przez Ciebie miejscu. W naszym sklepie Efekciarnia.pl zajdziesz mnóstwo rozwiązań tego typu, spośród których z pewnością wybierzesz model odpowiadający Twoim wymaganiom. Produktem, dostarczającym najwięcej możliwości zastosowania i montażu, jest biokominek do zabudowy. Precyzyjnie wykonane i oprawione biopalenisko, nadaje się do montażu w dowolnej kombinacji. Możesz je obudować przy pomocy wybranych przez siebie materiałów, czyniąc je tym samym biokominkiem wiszącym lub stojącym. Biokominek do zabudowy to najlepszy produkt dla Ciebie, jeśli zależy Ci na zindywidualizowanej ozdobie, która najpełniej dookreśli aranżację wnętrza Twojego domu. Dostępne w naszym sklepie biokominki do zabudowy pochodzą od wiodących producentów i odznaczają się zróżnicowanym wykonaniem oraz designem. Wyprodukowane są z wysokiej jakości materiałów, odpornych na działanie ognia. Biokominek do zabudowy, po skończonym montażu, należy wypełnić specjalistycznym biopaliwem. Zastępuje ono tradycyjny opał i co więcej, jest także niezwykle bezpiecznym i higienicznym rozwiązaniem.

  • Biopaleniska

   Jeśli ze względu na miejsce zamieszkania, nie możesz pozwolić sobie na budowę tradycyjnego kominka, polecamy Twojej uwadze niezwykle nowoczesną alternatywę – biokominek. Jest to wyjątkowo niekłopotliwy element ozdobny, który nie wymaga podłączenia do przewodu kominowego, dzięki czemu możesz go zainstalować w dowolnym miejscu. W ofercie Efekciarnia.pl znajdziesz wiele modeli biokominków wiszących oraz stojących. W sprzedaży dostępne są również biopaleniska, które odznaczają się wyjątkowo szerokim zastosowaniem. Mogą one pełnić funkcję biokominka do zabudowy lub też samego wkładu do biokominka. Dzięki temu, przy pomocy biopaleniska, możesz stworzyć biokominek swoich marzeń, który będzie perfekcyjnie współgrał z Twoją aranżacją. Biopaleniska wykonane są bardzo precyzyjnie, z wysokiej jakości materiałów, które to są niezwykle odporne na działanie ognia. Ze względów bezpieczeństwa, biopaleniska należy łączyć jednak wyłącznie z elementami z metalu lub kamienia. Oferowane przez Efekciarnia.pl biopaleniska, to produkty wysokiej klasy, autorstwa wiodących producentów. Dostępne wzory różnią się wykonaniem oraz wymiarami, więc z pewnością znajdziesz wśród nich model, który odpowiada Twoim wymaganiom. Biopaleniska należy napełniać wyłącznie przeznaczonym do tego biopaliwem, które gwarantuje bezpieczne użytkowanie. Biopaliwo nie emituje szkodliwych dla zdrowia substancji, jest bez wonne, a ponadto przy jego spalaniu nie powstaje popiół.

  • Kominki elektryczne

   Kominki elektryczne to zyskujące na popularności rozwiązanie. Pozwalają wprowadzić do wnętrza atmosferę ciepła. Dzięki nim, mogą się Państwo zrelaksować po ciężkim dniu, wpatrując się w kojący płomień. Są idealnym rozwiązaniem dla mieszkań, zwłaszcza w nowym budownictwie, gdzie tradycyjny kominek jest już na starcie skreślony przez wygórowane wymogi techniczne takie jak konieczność przyłączenia do instalacji kominowej. Kominki elektryczne mają tę przewagę, iż wymagają jedynie zasilania sieciowego. W przeciwieństwie do instalacji konwencjonalnych nie wymagają drewna, czy innego paliwa, które napędzi proces spalania. Płomień wytwarzany jest przy pomocy żarówek i membran. Powstała w ten sposób imitacja wygląda naprawdę autentycznie. Dodatkową zaletą jest czystość oraz bezpieczeństwo. Kominki elektryczne nie spalają niczego, nie powstaje więc popiół. Są bezemisyjne, nie wydzielają ani dymu, ani innych szkodliwych substancji, dzięki czemu domownicy nie mają powodów do obaw czy zmartwień. Największą jednak ich zaletą jest fakt, że można je umieścić w dowolnym pomieszczeniu, bardzo łatwo je montując i uruchamiając.

  • Wkłady elektryczne

   Wkłady elektryczne do kominków to kolejny obok biokominków sposób na cieszenie się skaczącym płomieniem bez konieczności skomplikowanej instalacji tradycyjnego kominka, także w sytuacji, gdy montaż konwencjonalnego rozwiązania jest niemożliwy. Dzięki wykorzystaniu oświetlenia oraz wprawionej w drgania o odpowiedniej częstotliwości membrany, wkłady elektryczne do kominków doskonale imitują prawdziwy ogień, zapewniając wnętrzu niesamowitą atmosferę. Są w pełni bezpieczne i w zasadzie bezobsługowe. Pomieszczenie nie przechodzi zapachem dymu, co jest dodatkowym atutem. Wkłady elektryczne do kominków to bardzo nowoczesne rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się np. w nowym budownictwie. Są proste w montażu, funkcjonalne i dają przy tym swoim użytkownikom mnóstwo satysfakcji i wrażeń wizualnych. W ofercie Efekciarnia.pl znajdują się m.in. wkłady elektryczne do kominków renomowanej firmy RubyFires.

  • Akcesoria

   Biokominek to nowoczesne rozwiązanie, które doskonale zastępuje tradycyjny kominek, a jednocześnie jest wyjątkowo proste w montażu oraz obsłudze. W ofercie naszego sklepu znajdziesz wiele modeli, wśród których z pewnością bez trudu znajdziesz wzór, odpowiadający Twoim wymaganiom. Ponadto, naszym klientom zapewniamy szeroką gamę akcesoriów jak np.: wkłady do biokominków, szyby do biokominków, paliwo do biokominków oraz dekoracje imitujące polana drewna lub kamienie. Biokominki stanowią wyjątkowo efektowną i niekłopotliwą ozdobę wnętrza. Potrzebne do ich działania biopaliwo stanowi ekologiczne źródło energii. Paliwo do biokominka produkowane jest z ekologicznego alkoholu. W trakcie spalania, nie wydziela ono szkodliwych substancji, jedynie niewielką ilość dwutlenku węgla. Paliwo jest bezwonne, jednak w naszym sklepie dostępne jest również paliwo do biokominka o zapachu kawy oraz lasu. Wskazane jest stosowanie wyłącznie specjalistycznego paliwa do biokominka, ponieważ tylko ono zapewnia pełne bezpieczeństwo użytkowania biokominka i właściwy czas działania. Paliwo do biokominka, w zależności od pojemności oraz ustawienie wielkości płomienia, spala się do pięciu godzin.

   Wybierz produkty